Balken in kruipruimte opklampen/vervangen

Goedenmorgen. Een kleine badkamer in een vakantiebungalow (1,90 x 1,60m) is ooit op een houten vloer en wandconstructie gemaakt. Met uiteraard de nodige ellende van lekkages, noodreparaties etcetera.
Deze zomer ga ik in 4 weken de hele badkamer afbreken en weer compleet opbouwen. Echter wel na een nieuw vloertje van lewisplaten te hebben gemaakt met 5 (3,4 + 1,6) cm lichtgewicht beton….
Ik ga dus ook de balkenvloer verstevigen. Het gaat maar om eeen klein badkamertje maar sommige balken hebben waterschade. Huidige balken zijn 4,5 x 22, hoh 60cm, overspanning 2,5 m (van muur tot de middenbalk welke door de gehele woning loopt. Het wordt dus een combinatie van opklampen waar mogelijk, en 2 of 3 nieuwe balken (vervangen en/of ertussen plaatsen)
Uit praktisch oogpunt wil ik balken van dezelfde hoogte gebruiken (22cm). Echter in de maat 4,5 x 22 kan ik alleen Douglas balken vinden, in de maat 7,0 x 22 zowel Douglas als geschaafd vuren. Welk zou hierin (ook omdat het een kruipruimte betreft, er liggen wel schelpen op zand) de beste keuze zijn? Ik ga ook wat dwarsverbindingen maken, dus zou graag met 1 type dikte balk werken.

Dank voor meedenken!!!
 
Ehm, het eerlijke antwoord is dat een betonvloertje altijd het uitgangspunt was, en dat ik op de balken na werkelijk alles al in huis heb….Beton, lewisplaten, randstroken, tegels, lijm, ytong voor de wandjes, kimband, douchegoot, kranen etcetera: alles staat hier al….

Mijn vraag is dus echt specifiek over de balken. Als ik 220 hoog aan blijf houden, zal ik dan 45 of 70 breed nemen, en dan vuren of douglas?
 
Ik zou pakken wat het makkelijkst te krijgen is.
7 cm vuren kan ik hier vlakbij ophalen, dat zou het hier worden.

Ik twijfel over Douglas (ik ben geen hout kenner hoor)
Douglas zal nog niet helemaal droog zijn, omdat het voor in de tuin is, als dat binnen verder droogt kan het geen krimpen en vervormen.
Van vuren weet je dat het goed gaat, daar zal de rest van de vloer ook van zijn.
 
Voor flinke houtmaten moet je niet gaan shoppen in een bouwmarkt, maar ga je naar een houthandel.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan