Afzuigsysteem verwijderen

Status
Niet open voor verdere reacties.
In onze nieuwe woning (1978) zit een centraal afzuigsysteem, wat ik het liefst zou verwijderen omdat we het toch niet gebruiken. Mijn vraag is of dit verstandig is en wat de nadelen zijn?

Er zat een afzuigrooster in de keuken, na het plaatsen van een nieuwe afzuigkap + afvoerbuis naar buiten, is deze al verwijderd. Nu hebben we alleen nog de afzuiging in de wc beneden en de badkamer. De knop om het aan te zetten zit in de keuken, niet echt handig dus. Op zolder zit de ventilator en ook de leiding vanuit badkamer en wc in het zicht, die zou ik dus graag weg willen halen. Om te luchten zet ik liever af en toe een raam open. Verstandig of niet?!
 
Onverstandig. Om de minimale eis te halen voor vertilatie heb je die ventilator nodig. Af en toe een raam open is voldoende alternatief, gevolg: te hoge vochtigheid, luchtjes, schimmel etc.
 
Nieuwere huizen (om '78 dan maar even voor het gemak onder deze groep te rekenen), zijn veel beter geïsoleerd dan oudere. Daarmee is er dus ook minder tocht (=ventilatie). Meestal is het wel aangenaam om op de WC ventilatie te hebben, voor de badkamer (met name na douchen) is dit een must.

Indien je een raam hebt in je wc & badkamer, kun je de ventilatie wel weghalen, mits je consequent bent in luchten. Heb je dit niet, of heb je geen zin om altijd consequent te zijn, zou ik het systeem zeker niet weghalen.

Ik denk dat het lastig is om altijd na gebruik te luchten, stel je gaat douchen en daarna naar bed, je laat een raam ook niet gauw de hele nacht open staan (in Nederland).
 
Probeer je huidige situatie te verbeteren. Die knop kan je verplaatsen, en zaken in het zicht kan je wellicht wegwerken. Plaats anders wat foto's, dan helpen we je ermee!

Een ventilatiesysteem hoort altijd te blijven draaien, en moderne boxen hoor je ook niet, die kunnen ook draadloos bediend worden.
 
Evt. zou je voor je badkamer een alternatieve ventilatie kunnen overwegen., Wellicht een muur ventilator (op timer en/of vochtigheid). Voor je WC moet je zelf de afweging maken: of de geurtjes snel genoeg weg zijn enzo.

Als je je keuken al anders geregeld hebt en verder behalve keuken, badkamer & toilet echt niets op je MV aangesloten zit en je in ieder geval je badkamer ventilatie oplost zie ik verder niet zoveel problemen met het verwijderen van je MV.
 
Bedankt voor de reacties.

Voorlopig blijft het systeem nog even zitten, alleen de buis naar de keuken is al weg. Ik denk er nog steeds over om het in zijn geheel te verwijderen. De wc beneden wordt eigenlijk nauwelijks gebruikt en die geruren nemen we dan maar evenvoor lief :). In de badkamer laat ik juist wel vaak het raam open staan. We hebben een klepraam aan de bovenkant, zit aan de straatkant en kan volgens mij echt wel zonder problemen een hele nacht open blijven.

Volgens mij heeft het systeem maar 2 standen: aan en uit. En hij staat eigenlijk altijd al uit. Als we besluiten hem toch nog te gaan gebruiken, dan zal ik de leiding op zolder uit het zicht werken en de schakelaar moet dan ook naar boven toe.
 
Ach ja zo iets zit er toch voor niks. Kost alleen maar geld kan best weg. En terwijl U bezig bent alle lampen zijn eigenlijk ook overbodig. We hebben toch de zon en mocht die eens niet schijnen steken we een kaars aan. Uw waterleidingen kunnen ook weg want het regent zat in dit land en ook uw toilet is nutteloos gewoon gat in de grond kruipkelder is nog lang niet vol. U ziet het uw hele huis zit vol nutteloos spul dat er alleen maar is ingemaakt voor uw ongemak.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan