Afzuigkap puzzel - hoe los ik dit mooi op

ref

Moderator
Moderator
Goedemiddag! Meestal lees ik mee maar nu heb ik dan toch zelf een vraag.

Wij hebben bij Ikea een keukentje besteld. Het enige waar we geen oplossing voor hebben is de afzuiging. Het kookgedeelte komt onder het raam. Als die boven het raam hangt is het denk ik niet mooi en te hoog. Mevrouw van ikea gaf als tip centrale afzuiging te maken. Wat zouden jullie doen? Bij de oranje pijl zit de oude doorvoer.

Alvast bedankt!


keuken.jpg
 
We hebben al een gasfornuis, de afzuiging zou er dan naast of toch net er boven moeten.
 
Erboven werkt altijd nog beter dan een centrale afzuiging.
Afzuiging in de plaat is niet echt aan te raden bij een gaskookplaat.
Tja, niet mooi is relatief, dat is het nadeel van een kookplaat voor het raam.
 
En als we voor centrale afzuiging gaan kunnen jullie dan nog wat aanbevelen ten aanzien van de plek waar deze geïnstalleerd gaat worden. wat zuigt dan het beste kooklucht af?
 
Je moet gewoon een plafondunit in een koof bouwen en daar de buis doorheen leggen. Kunnen ook meteen spotjes in alles mooi. Plafondunits zijn er in 60-110cm breed grofweg. Keus genoeg verschillende merken.

Plafondunits zuigen aan de randen het hardste af door een afdekplaat en hebben vaak een zware motor waardoor het hoger kan hangen. Je moet met een gasfornuis sws 70cm van je kookplaat vandaan blijven.

Centrale afzuiging is waardeloos en zuigt voor geen meter af, wat men ook zegt het heeft nog nooit fatsoenlijk gewerkt.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan