AEG lavamat 905 geen water

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo
heb een oude maar o zo goeie(altijd geweest!!)
aeg lavamat 905 wasmachine
hij neemt sinds gisteren geen water meer en het lampje
volledig links,dat normaal altijd brande ,werkt ook niet meer!?
je hoort nog altijd het zelfde geluid bij het aanzetten ,alleen
hoor je dat hij geen water neemt!!???
iemand ideeën ?
 
Afgaand op het schakelschema is het geluid dat je hoort van het motortje van de schakelklok. Tot dat punt staat er dus spanning op.

Omdat het enige dat er daarna nog tussen aansluiting van motortje en van lampje zit het contact van het deurslot is, lijkt het me waarschijnlijk dat dat deurslot defect is.

Dit slot heeft als onderdeelnummer: 645201231
Bij googlen vind je daarvoor prijzen tussen de 45 en 110 euro...
Of je dat nog over hebt voor een machine uit ca 1992?

Exacte vervanging kan ik niet beschrijven, zelf geen ervaring mee.
Meestal moet je alleen de voorste rand van het manchet losmaken (zit een veer of een soort koord omheen) en de twee schroeven van het slot eruit halen (hand erbij anders valt het slot naar beneden in de machine).
 
Misschien stomme vraag,maar zou ik de schakelaar niet gewoon
kunnen overbruggen?
qua veiligheid:ik ben toch de enige die het toestel bediend!!??
 
Ik kan (wil) niet beoordelen of het overbruggen van deze veiligheidsschakelaar mogelijk is.

Het overbruggen van zo'n schakelaar betekent een onveilige wijziging aan het apparaat. Een verzekering zal nooit uitkeren indien er daardoor materiele of persoonlijke schade ontstaat en bij onderzoek van het apparaat een doorverbinding gevonden wordt.

Kan duur uitkomen als je pech hebt... meer dan zo'n schakelaar en ook meer dan een nieuwe machine!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan