Advies ivm capaciteitsverkleining

Status
Niet open voor verdere reacties.
43356_Afbeelding_024_1.jpg


Hallo,

ik zou graag een advies willen inwinnen,ben zelf geen specialist en alvorens ik een electrotechnisch bureau inschakel wil ik even kijken of ik met jullie hulp er uit ga komen...

Situatie als volgt : momenteel met 3x 35A te maken. Gezien de wijziging waar we mee te maken gaan krijgen mtb het capaciteitstarief zou ik graag willen verkleinen naar 3x25A. Is dat in mijn situatie haalbaar? Graag jullie advies.

Kast is van drie aardlekschakelaars voorzien.

onder schakelaar 1 :
woonkamer
keuken/verlichting hal/verlichting toilet
closein boiler woonkamer

onder schakelaar 2 :
cv ketel/slaapkamers 3x/verlichting overloop/vriezer(klein model 3 lades)
wasmachine
droger

onder schakelaar 3 :
schuur/tuin/combimagnetron
badkamer/verlichting zolder
vaatwasser
fornuis (type boretti aansluitwaarde 3.4KW)

Wellicht formuleer ik het eea niet geheel juist of onvolledig, nogmaal ben geen specialist! Laat maar weten dan vul ik de info aan waar nodig.

Alvast bedankt!
 
Geen enkel probleem om dit naar 3 x 25 A terug te schroeven. Snap niet dat het zo ruim is opgezet, qua hoofdzekeringen.

Je moet globaal rekenen dat je op 3 x 25 A circa 17.25 kW kan aansluiten. Dus tel maar op wat je gelijktijdig hebt aanstaan, even aangenomen dat de verdeling oké is.

Zijn het 1-fase ALS-en? Denk dat dan die derde fase (ALS) de grootste verbruikers heeft, daar kan je maximaal 5,75 kW aanhangen bij een 25 A hoofdzekering. Aangenomen dat elke fase naar 1 ALS toegaat

Eventueel kan je de combi met een andere ALS verwisselen (1 bijv.)

Wat zijn die drie gekoppelde groepen links-onder? Toevallig voor de kookplaat?
 
Helemaal mee eens. Kijk hier: https://www.liander.nl/ maar eens wat je bespaard!
3x25A is, bij een normale max. gelijktijdigheid van +/- 70%, voldoende voor deze installatie. Verlichten van de aansluiting wordt nu blijkbaar tijdelijk tegen een gereduceerd tarief gedaan.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan