65inch tv ophangen aan kalksteenmuur

Goedendag,

ik wil mijn 65inch tv aan een kalkzandsteenmuur ophangen. Volgens mij is de muur 70mm dik.

Gaat om een vaste tv beugel. Tv weegt 22 kilo.

Kan een kalkzandsteenmuur dit aan? Zoja, welk bouten en pluggen gebruik ik?
 
Geen probleem hoor. Gebruik goede merkpluggen met (bij)passende boutjes (houtdraadbouten) of schroeven. Een bekend merk is bijvoorbeeld Fisch*r met hun SX-plug. Probeer minimaal 50 mm in de muur te komen met je bevestigingsmateriaal.

Pas wel op met het boren, als de muur maar 70 mm dik is wil er aan de andere kant wel eens een stuk steen uitbreken. En als die andere kant van de muur een zichtkant is wordt je daar niet blij van. Kwestie van rustig boren en met een goede boormachine, steenboor en wat geduld hoef je de klopstand op de boormachine niet te gebruiken.
 
De is zeer waarschijnlijk niet van kalkzandsteen maar van gibo.
Daar heb je andere pluggen voor nodig.
 
Op de steenboor een stukje plakband aanbrengen van de lengte van de schroef plus 5 mm, je hebt dan een indicatie van de diepte en gaat niet door de muur, de plug mag 5 mm korter dan de diepte van het gat.
Je kunt gewone standaard pluggen gebruiken
 
Ik zou ook niet blind varen op de info uit een brochure. Dat is ook maar een tekstje dat door iemand is geschreven, niet per se met bouwkundige kennis.

Heb je een bouwkundig rapport van de aankoop van de woning? Dat zou ik al meer vertrouwen.

Ik heb geen verstand van muren en diktes maar monteren op een kalkzandsteen werkt behoorlijk anders dan gibo.

Toch wel even zaak om te achterhalen wat het is dus. Voordat die tv straks van de muur af stuitert...
 
Neem een gewone spijker.
Kan je die zo in de muur slaan, dan is het gasbeton of gips.
Gaat deze krom, dan is het kalkzandsteen.
Met het gat boren merk je het verschil ook, in het eerste geval heb je geen klopboormachine nodig.
 
Grote kans dat de muur gewoon 10 cm kalkzandsteen is. Test het en je weet het. Tot die tijd blijft het gissen.
 
De brochure is van de bouwer. Hierbij een foto
image.jpg
 
Als het een binnenwand is: dan is deze opgetrokken uit een lichte bouwsteen. Dus gasbeton of gibo.
 
Ik heb net het puntje van een dunne schroeverdraaier in de muur gestoken, in de meterkast.
Deze ging er redelijk makkelijk in. Zacht wit spul is het

image.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan