Zuchtende airco bij verwarmen

Hallo,

Ik ben bezig met een beneden-verdieping renovatie (stucwerk, nieuwe vloer etc).
Als voorbereiding voor de stukadoor heb ik de radiotoren beneden weggehaald en verwarm ik nu met onze LG airco split unit.
Dit gaat prima.

De LG is een splitunit, en is vorig jaar november geplaatst door een erkende installateur.
Als ik hem nu op verwarmen zet hoor ik af en toe een "zucht". Het lijkt of er druk verdeeld / gestabiliseerd wordt.
Als ik kijk naar het symbool wat er dan tevoorschijn komt staat er in de handleiding: "ontdooien/verwarmen".

Wie herkent dit zuchten en weet wat dit is?
Airco werkt overigens prima, ook na het zuchten gaat hij gewoon als vanouds door.
 
Dat is om het buitendeel te ontdooien, de koelcyckis word dan even omgekeerd om aangrijpen van de verdamper buiten te voorkomen.
 
Dat is om het buitendeel te ontdooien, de koelcyckis word dan even omgekeerd om aangrijpen van de verdamper buiten te voorkomen.

Dat las ik inderdaad ook al op internet, maar dacht dat dit bij deze temparaturen niet zou voorkomen (maar alleen in de winter).
Maar dus toch zo te lezen? :)
 
Ik meen in het airco-topic op Tweakers gelezen te hebben dat de LG nogal dom is in dat opzicht, en elke x uur automatisch een defrost start :roll:
 
Ik heb een Midea met hetzelfde probleem. Met koelen nooit issues gehad maar sinds kort verwarm ik ermee en kreeg af en toe een DF (defrost) te zien, na een tijdje ging hij dan weer verder. Dit was een paar dagen het geval en nu ook alweer weken niet meer. Online geen bevredigend antwoord kunnen vinden maar lijkt verder in orde.
 

Hij is net nieuw, dus lijkt me sterk.


Geen idee, dit is alleen wat ik las hier: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2043376?data[filter_keywords]=lg defros
[/QUOQUO

Dank
Komt idd veel voor bij lg zo te lezen.



Ik heb een Midea met hetzelfde probleem. Met koelen nooit issues gehad maar sinds kort verwarm ik ermee en kreeg af en toe een DF (defrost) te zien, na een tijdje ging hij dan weer verder. Dit was een paar dagen het geval en nu ook alweer weken niet meer. Online geen bevredigend antwoord kunnen vinden maar lijkt verder in orde.

@petloca vreemd datje het nu al langere tijd niet nebt, kets speciaals gedaan?

---------

Symbool staat voor ontdooien/verwarmen.
Kan het ook iets zijn dat hij bezig is met intern iets verwarmen? Of luchtdruk verdeling?
 
Ik weet niet of het midden op de dag is? Snachts wordt het nog vrij koud, kan me dus wel voorstellen dat hij sochtend of savonds laat een defrost uitvoert.

Ik zet hem o.a. vanwege efficiente voornamelijk midden op de dag aan tot 21:00 savonds. Afgelopen weken geen defrost opgemerkt.
 
Nee, het heeft te maken met lage temperatuur, de verdamper onttrekt warmte aan de buitenlucht dat kan alleen als deze kouder is dan de omgeving.
Hierdoor kan deze gaan aanrijpen en op den duur helemaal dicht gaan zitten.
Om dit te voorkomen doet het systeem even de cyclus omdraaien waardoor het rijp smelt en de unit makkelijker warmte kan blijven onttrekken aan de buitenlucht.Het 'zuchten' is het omlopen van het omkeer ventiel.

Hoe kouder het buiten is hoe kouder de verdamper moet worden om voldoende energie te kunnen intrekken aan de buitenlucht hoe makkelijker bevriest en hoe vaker hij moet ontdooien
 
Hoeft niet alleen met vriezen te zijn, een airco verplaatst warmte. En kan dus ook warmte onttrekken uit een koudere omgeving. Dit is te snappen dmv de ideale gaswet pv=mrt, als de druk van een gas toeneemt, neemt de temperatuur ook toe. En vice versa. Voor verwarmen zal in de buiten unit de druk van de koelvloeistof verlaagd worden, hierdoor koelt het af tot ver onder de buiten temp, dan wordt door de ventilator de koelvloeistof verwarmt tot ongeveer de buitentemp, wordt het weer gecomprimeerd waardoor de temp verder toeneemt, en dan wordt de warmte weer afgegeven aan de binnenlucht.

Ook als het buiten niet vriest kan en zal de koelvloeistof onder de nul graden komen, hierdoor onstaat de kans op bevriezing, waar dan weer de defrost functie voor nodig is.
 
Update (sorry ben lang niet hier geweest door omstandigheden):
Aircoboer heeft geluisterd en aangegeven dat het geen kwaad kan.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan