Vorming caravan op blad overnemen

Ik ben bezig met renovatie van onze caravan. Nu zijn we op het punt beland om een nieuw aanrechtblad te plaatsen. Punt is echter dat we te maken hebben met de rondingen van onze caravan, waardoor deze op het blad moet worden overgenomen. Hoe neem ik de ronding van de caravan over op het blad? Hierbij een situatieschets.
123058_aanrechtblad_caravan_1.jpg
 
Twee dunne strookjes triplex op elkaar in de bocht drukken en er een paar schroefjes in draaien terwijl je hem in die vorm houdt.
 
Leg een plaat hardboard of karton op de kastjes.
Neem een blokje van 15 cm breed en schuif dit langs de wand. Hou gelijktijdig een potlood tegen het blokje.
Nu krijg je een lijn evenwijdig aan de wand.
Zaag of knip langs deze lijn.
Schuif de mal tegen de wand.
Teken opnieuw een lijn, eventueel met een smaller blokje.
Herhaal bovenstaande stappen totdat de mal de wand volgt.
Neem de maat over op het keukenblad.
 
Mooi dat het al gelukt is!
Rola schreef:
Neem een blokje van 15 cm breed en schuif dit langs de wand. Hou gelijktijdig een potlood tegen het blokje.
Nu krijg je een lijn evenwijdig aan de wand.

Aanvullend op deze methode: Het blokje met de platte kant niet de ronding laten volgen, maar recht houden. Dan blijft de tussenafstand gelijk.

Kleinere afstanden zijn goed met een carroseriering te doen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
2K
Hobby, meubelmaken en bouwtekeningen
Boertje125
Reacties
5
Weergaven
924
Reacties
6
Weergaven
2K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu