Vloerverwarming werkt niet meer - Therminon 5000

Beste lezer,

Ondanks dat er meerdere topics online te vinden zijn, kan ik de oplossing voor ons probleem niet vinden.

Wat is het geval
Vorig jaar dit huis gekocht. Vloerverwarming (Therminon 5000? / 6 jaar oud) heeft nooit super lekker gewerkt sinds we er wonen, maar de vloer en de benedenverdieping werd op stand 3 van de pomp wel warm (op stand 1 en 2 niet). Beneden hebben we vloerverwarming en boven 5 radiatoren met ouderwetse radiatorknoppen.

Afgelopen zomer een intergas xtreme 36 laten plaatsen. Meteen een retourbuis met keerklep laten plaatsen. Vloer werd niet beter warm en de ketel slaat vele malen per uur aan en uit.

Omdat we een haard hebben en het boven daardoor niet lekker warm kregen, afgelopen week Evohome aangeschaft met HR92 knoppen en daarvoor overal nieuwe radiatorkranen laten plaatsen. Tevens op de aanvoerleiding van de vloerverwarmingverdeler. Echter sinds vrijdag werkt de vloerverwarming niet meer. Voor monteur is het vooralsnog ook een raadsel, maar is op vakantie en kan ons nu even niet verder helpen.

Daardoor direct evohome weer volledig ontkoppeld. En wordt de ketel nu weer aangestuurd door een Honeywell round wireless thermostaat.

Het probleem nu:
De aanvoerbuis en pomp worden van de VVV worden warm. De aanvoerbalk en leidingen van de verdeler dus niet. Blijft 20 graden.

De ketel heeft een aanvoertemperatuur van 65 graden. In het hele huis zijn alle radiatorknoppen er af. Pinnetjes steken allemaal uit en kunnen ingedrukt worden, zijn immers nieuw. Radiatoren doen het allemaal. Ketel pendelt niet!

Alle radiatoren/leidingen zijn ontlucht, de druk is 2.0 bar. Aanvoertemperatuur vanuit CV = 65 graden. De pomp werkt zeker --> Middelste schroef er uit gedraaid, komt dan wat water uit en bij insteken van een schroevendraaiertje hoor je het ratelen. En ook de radiatorknop op de VV is er af en pinnetje werkt. Retourventiel op VVV staat behoorlijk ver dicht.

Hopelijk hiermee voldoende info te hebben verstrekt. Ben benieuwd of iemand weet wat er aan de hand kan zijn en hoe we dat kunnen (laten) oplossen.

121662_20190224_131432_2.jpg

121662_20190224_131535_2.jpg
 
Draai de retour kraan maar open, de thermostaatkop bepaald de mengtemperatuur en daarmee de retour stroming.
Nu houd de retour ventiel het inkomende water teveel tegen.
 
Hoi headhunter, dank voor je reactie. Ik heb hem weer volledig open gezet. Dat stond hij ook, maar omdat elders als suggestie werd genoemd die dichter te draaien, dat vanochtend gedaan.

Dat lijkt het euvel dus niet. Als ik de dop er af draai lekt hij wel wat water. Kan die kapot zijn of hoort dat?
 
Pomp is paar minuutjes uitgeschakeld en retourbalk is al behoorlijk warm aan het worden.

IR-meting
Retourbalk (bovenste) = 45 graden.
Aanvoerleiding = 55 graden.
Aanvoerbalk (onderste) = 20 graden
 
Dat zegt dat er transport is van ketel naar vloerset.

ik vind het verschil nog wat aan de hoge kant omdat er nu geen afgifte is zou de aanvoertemperatuur vrijwel onveranderd naar de retour moeten gaan, lijkt erop dat er een verminderde toevoer is naar de vloerset.

2 kranen achter elkaar is niet bevorderlijk voor de doorstroming.

thermostaatkop terug plaatsen en pomp starten,

de warmte zal direct uit de set verdwijnen, je zal dan op zoek moeten naar de reden van de slechte aanvoer.
 
Waarom zit er een 2e thermostaat kraan in de aanvoer?

en de onderste knop moet er op hier op zit ook een voeler die doet nu niks.
 
Ik heb er niet zoveel kennis van dit systeem maar ik las bij ons op het forum over de retourbuis die geplaatst was bij je ketel.
Hun zeiden ik citeer: "De "retourbuis" terugslagklep is NIET bedoeld voor een installatie met vloerverwarming"

De retour-terugslagklep gebruik je als de voedingsleidingen van de cv installatie van boven af komen.

Misschien is dit het probleem omdat er ook gezegd werd "Nu houd de retour ventiel het inkomende water teveel tegen"
 
Zou kunnen, moet daarvoor ook even in de documentatie duiken.

Ik vermoed eerder een niet of nauwelijks ingeregelde installatie.
 
@Henk: Inderdaad voor evohome. Thermostaatknop voor VVV er weer op gezet (stand 6). Was er af gehaald zodat er maximale toevoer was en uit te sluiten of thermostaatknop kapot is of niet.

Wat betreft de retourbuis, die had intergas juist zelf aanbevolen...

@headhunter: Nu beter gemeten boven op ipv voorop :oops: , aanvoerleiding is 58,5, gemeten via pompschakelaar
Retourbalk is ook 58,5 via IR gemeten.
 
Na pomp weer aan te zetten schoot de thermometer op de VVV snel naar 30 graden, maar ook snel daarna weer naar de 20.

Stand 1 en 2 ratelt de pomp niet bij insteken van een schrievendraaier. Bij stand 3 wel. Maar temperatuur blijft alsnog 20 graden.

Bedankt voor de snelle reacties trouwens!
 
Balen van de pomp, wat kan er nog meer kapot aan zijn als hij wel draait?

En hoe kan de watertoevoer te weinig zijn en opgelost worden? Puur door de extra evohome kraan? Daarvoor functioneerde de vloerverwarming - dan wel niet optimaal - wel.

Als de radiatoren boven bijna allemaal open staan pendelt de ketel niet. Als ik er een paar dichtdraai wel. Dat is een kwestie van een bypass? Ook als de vloerverwarming het ook weer doet?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan