Verwijderen en afdoppen radiatoren en convector

Ha klussers,
Ivm komst vloerverwarming moeten er 2 radiatoren en 1 convector in de woonkamer weg en dus afgedopt worden. Zouden jullie eens mee willen denken of ik het zo goed doe? Online vind ik met name instructies voor wat nieuwere radiatoren die niet vereisen dat het hele systeem leeg moet (wat bij mij wel het geval is) of die ergens een duidelijk aftappunt hebben.

Stappenplan:
1. Cv ketel uit
2. Alle radiatoren open zetten?
3. Eerst bij de vulkraan van de cv zoveel mogelijk leeg laten lopen.
4. Dan meen ik mij te herinneren dat toen wij hier kwamen wonen en we gingen verbouwen, dat een loodgieter bij een aftappunt in de kruipruimte het systeem leeg liet lopen. Ik kan echter niks vinden, behalve kraantje op de foto (maar dat is de waterleiding?). De hele kruipruimte afgezocht, maar niks wat hier op lijkt. Jullie nog suggesties waar te zoeken, wat te doen? Ik kan verder ook niks vinden bij de radiatoren zelf. Kan ik eventueel anders de verwarmingsbuis doorslijpen waar hij weg moet en daar het water wat nog over is opvangen/weg laten lopen in de kruipruimte?
5. Buizen afslijpen in de kruipruimte, zo dicht mogelijk tegen de vertakking aan? Zie ook andere foto van reeds afgedopte leiding. Daarna afdoppen (nog advies of tips hierbij?).
6. Cv ketel weer aan en vullen.
7. Overgebleven radiatoren ontluchten.
Vergeet ik iets of doe ik iets niet op de juiste manier?

Nog een extra vraag: een loodgieter die ik een tijdje terug hier over sprak gaf aan dat ik de convector gewoon in de put kon laten, isolatieplaat erover en dan dicht met beton en bovenop zandcement laag. Ik dacht zelf in eerste instantie dat ik de convector er wel echt uit zou moeten halen. Klopt het dat ik hem gewoon kan laten zitten?



IMG_20260206_104035.jpg

IMG_20260206_103329.jpg

IMG_20260206_103255.jpg

IMG_20260206_103227.jpg

IMG_20260206_102649.jpg

IMG_20260206_103219.jpg

IMG_20260206_101720.jpg

IMG_20260206_101709.jpg
 
3 Dat heeft alleen nut als de ketel op de begane grond hangt, op zolder komt er niet veel uit.
4 Op foto 5 bij een oude aftakking kan je het systeem leeg laten lopen, het loopt dan wel de kruipruimte in.
5 Ja, diameter opmeten met een schuifmaat.
Radiator uit de convectorput halen.
 
Buizen kun je doorslijpen, waar maakt niet uit. Alleen moet je de knelmoer wel kunnen verwijderen. anders krijg je de buis niet door het gat in de vloer.

Want daarna kun je met een blindplaat (knel-afsluitdop) op het T-stuk eea afdoppen.

Wat betreft het laten zitten van de oude convector: Lijkt je dat een goed idee? Komt deze loodgieter gratis een nieuwe vloer leggen als blijkt dat door ouderdom er lekkage ontstaat en de boel weer open moet? Deze "loodgieter" zou ik met een hele grote boog omheen lopen...
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan