Versteviging wand van 5 kantige blokhut

Beste mensen, zoals op de foto is te zien is de zijwand naast het deurschot aan het uitzakken naar buiten, in het verleden heb ik hier en daar wat houtrot moeten uitkrabben en behandelen. De wand staat nu eenmaal in wind en regen. Ik wil eerst repareren en dan in de lente netjes schilderen.

Hoe kan ik vooraf de wand stabiliseren, zelf denk ik aan een hardhouten balk binnen verticaal te zetten en slotbouten door en door te boren en dan binnen te fixeren, iemand een ander inzicht of ideeën?

groet Lau
116343_P1120185_3.jpg
 
Als het zo uit gaat zakken, is het eigenlijk bijna einde verhaal.
De houtverbindingen zijn te ver weg gerot, om nog een stevige verbinding te kunnen hebben.
Het zal steeds verder gaan.
De enigste tijdelijke oplossing is inderdaad aan de binnenkant enkele balkjes vast schroeven op de planken.
 
De enige oplossing is het plaatsen van nieuwe blokhutprofielen.

Uw tijdelijke oplossing gaat niet werken: het hout werkt in de breedte van een plank / balk. Dat is dus verticaal bij uw blokhut.

Schroeft u hier aan de binnenkant een balk tegen, dan zet deze balk horizontaal uit en dat gaat niet samen. Uw wand zal nog boller gaan staan (buitenkant kan wel uitzetten, de binnenkant niet.

Bij mijn blokhut zetten de profielen ongeveer 2 cm uit. Dat is best veel voor 14 lagen.
 
Het is me allemaal duidelijk, dank voor het aandragen van advies!

Zou een goed plaatselijk bouwbedrijf hier nieuwe stukken in kunnen zetten of heeft iemand een specialist hiervoor in gedachten? ervaringen zijn erg welkom!

groet,Lau
 
Bij een houthandel zijn blokhutprofielen te koop. Het mooiste is om het dakje te lichten met bouwstempels / te demonteren en de blokhut per laag opnieuw op te bouwen.

Door de half-hout verbindingen kun je niet zomaar nieuwe profielen aanbrengen, alles zit in elkaar "gehaakt".
 
Zo'n blokhut kan in z'n geheel opgetild worden en dan onderaan gewoon een paar nieuwe planken erin maken.
Controleer goed hoe ver de planken verrot zijn, dat kunnen zomaar 4 of 5 lagen zijn.
 
Hallo beste mensen, weten jullie nog van mn probleem? Heb ondertussen niet stilgezeten, de uitvoerder zei al meteen dat het einde verhaal was en er een nieuw neergezet kon worden.
Dat was me te makkelijk, niet om een nieuw neer te zetten maar om te kijken of ik het zelf kon.

Dikke geimpregneerde balken gekocht, slotbouten, hele goede verf, idee uitbroeden, en voorbereidingen gestart. Voor een klein bedrag kan hij weer een poos mee.

De houtrot netjes uitgekrabd en geimpregneerd, gaten hersteld, daarna alles verstevigd, hij staat weer keurig recht!
116343_P1120189_1.jpg
116343_P1120190_1.jpg
116343_P1120191_1.jpg
116343_P1120192_1.jpg
 
Dat gaat niet lang goed vrees ik. De balken zetten in de breedte uit en de blokhut in de hoogte (meeste uitzetting vindt plaats haaks op de nerfrichting van het hout).

Je stormverankering er naast is niet voor niets verend uitgevoerd. Die balk doet dat niet / onvoldoende.

Mijn blokhut "groeit" en "krimpt" in een jaar 2-4 cm, afhankelijk van het weer.

Wel moet ik zeggen dat het er vanaf de foto's netjes uitziet.
 
Hoi! Dank voor het compliment, het is idd erg netjes, heb er ook de tijd voor genomen.

We zullen even moeten zien hoe het gaat, ik heb iig de gaten flink ruim geboord en geschilderd dus enige ruimte is er, Zoals gezegd eerst maar eens een poosje zien, slopen kan altijd nog! :-|
 
Ik zou de gaten in de balk veranderen in sleuven. Op die manier kan de slotbout vrij mee omhoog en omlaag bewegen met het krimpen en uitzetten van de wanden. Aan de binnenkant een grote ring en een moer er op. Net wel net niet vast draaien en alles kan vrij bewegen ten opzichte van elkaar.

De gaten ruim boren is bij lange na niet genoeg om het krimpen en uitzetten te compenseren.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan