Veranda - welke fundering?

Hallo,

Ik ben nieuw op dit klusforum.
Ik ben van plann een veranda te laten plaatsen aan het huis.
4m50 bij 3m.
Glazen zijwanden, dak, voorkant en Spie.
Nu twijfel ik over de fundering.
Ik was van plan om een sleuffundering te maken mbv kisten en bewapening.
Echter toen ik dat voorlegde aan een van de bedrijven die ik langs heb laten komen voor een offerte werd mij verteld dat dit 'overkill' was en dat een funderingsband (zijkanten en voorkant) en betonpoeren voor de staanders voldoende is.

Nu twijfel ik en ben niet zeker wat ik moet doen.

Met vriendelijke groet,

Beginende klusser.
 
Klopt, echter ik weet niet zeker of dat voldoende is want ik krijg afwijkende adviezen.
Dus ik probeer voor mezelf te bepalen wat de beste oplossing is.

Maar toch bedankt voor je constructief antwoord.
 
Op poeren is prima.
De grootte van de veranda maakt weinig uit, want hoe groter hoe meer staanders en de belasting per poer blijft ongeveer hetzelfde.

Als er zware dakpannen of zonnepanelen op komen of bij een grote overspanning, dan grotere poeren en/of de poeren in het beton zetten.
 
laat het bedrijf die de overkapping plaatst u aangeven hoe eea gefundeerd dient te worden, hun zullen ook garantie op de overkapping moeten geven.
Daarbij weten wij niet op welke grond er gefundeerd moet worden want ook dit kan nogal verschil maken
 
ik blijf het apart vinden dat mensen blokjes van 15*15 cm poeren noemen en dan ook nog spreken over in de beton zetten.

in mijn wereld is onderstaande een poertje en gaat in een poer een kuub of 5 beton
maar goed
1746544603881.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan