Thermostaat koelkast hangt los?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wie kan me helpen? Ik heb een koelkast (Philips Whirlpool ARG 651/01-PH) overgenomen van de vorige bewoner van mijn appartement. Er is een probleem met de thermostaat, want er is een enorme ijsafzetting. De thermostaatdraad (dat is toch wat je hier ziet?) hangt los in de lucht zag ik later. Het lijkt erop dat ik een onderdeel mis waarmee de thermostaat in de achterwand vast komt te zitten of iets dergelijks. Met een temperatuurmeter of iets dergelijks. Die gaten zijn denk ik om schroeven in vast te zetten. Wie kan me een idee geven wat ik nodig heb, of ik het zelf kan, en of het de moeite is een reparateur te laten komen? Ik zit krap en als het even kan wil ik proberen het zelf te repareren.

Alvast bedankt!
Mara
49600_koelkast_1.jpg
 
Ah, dat wist ik niet. Deurrubbers zien er goed uit, vrij nieuw. Sluit zo te zien perfect af. Ruim een uur geleden de koelkast na ontdooien weer aangezet en nu staat het ijs alweer op de achterwand. Hij lijkt me dus gewoon veel te koud. Zelf maar af en toe aan en uit zetten tot ik weet wat er aan stoort denk ik.
 
Ijsafzetting betekend bij een koelkast meestal niet te koud maar te warm.
Koelkast gaat maar door omdat hij zijn temperatuur niet haalt.
Vaak het einde van de koelkast.
Meet eens de temperatuur en probeer eens een stand lager.
Plak er anders eens gewoon wat tape over zodat hij de achterwand raakt , wellicht werkt het.
Aan de andere kant het kapje is er niet voor niets afgehaald er waren dus al problemen?
 
Dat wist ik niet. Hij staat op de laagste stand, maar blijft idd maar loeien. Dan zit er dus ergens een 'lek' waarschijnlijk? Hij is op zich flink koud, veel spullen bevriezen juist (maar inderdaad alleen dicht bij de achterwand, misschien omdat ze in aanraking komen met de ijsafzetting?)

Dank je wel voor het meedenken alvast. Zal ik dan maar gewoon een reparateur laten komen voor advies?
 
Reparateur zal alleen een nieuw kapje plaatsen dat kunt u zelf ook.
Bestel een nieuw kapje als het werkt dan werkt het.
 
Bedankt voor het advies. Zou het kunnen dat zo'n kapje het lek dicht dan? Of hoe zou dat moeten werken?
 
Het kapje zorgt er voor dat de vloer tegen de achterwand gedrukt wordt, zoals het nu zit kan de voeler niet registeren of de juiste temperatuur bereikt is.
Met een aluminium of rvs plaatje kunt de de voeler vast zetten, het hele gedeelte zonder kunststof omhulsel moet tegen de achterwand komen, de lus kan nog iets kleiner gemaakt worden maar pas op dat er geen knik in het leidinkje komt.
De gaten voor de bevestiging van het plaatje moeten overeenkomen met de gaten in de achterwand, anders loopt u het risico door een koelleiding te boren en dan is het einde koelkast.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan