Structuur verf aanbrengen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedenavond allemaal,

Ik heb even een vraagje over het aan brengen van structuur verf.

De structuurverf willen wij gaan aanbrengen op muren waar voorheen behang op heeft gezeten dit hebben we netjes afgestoomd alleen is nou de vraag moeten we de muren nou nog voorstrijken????

Ik vraag dit eigenlijk omdat je zoveel verschillende antwoorden krijgt via internet maar ook in de bouwmarkten.

Wij kan mij een duidelijk antwoord geven op mijn vraag????

Alvast bedankt.

Met vriendelijke groet,
Rose
 
Tja, hierover zijn al hele encyclopedieën geschreven.

Als er behang op de muren heeft gezeten moet u de muur eerst goed afwassen ( eventuele lijmresten verwijderen ).

Vervolgens schuurt u de muur licht op en maak deze stofvrij.
U kunt met verdunde structuurverf ( ca. 15 % ).

U creëert dan een ruwe ondergrond waarop de definitieve laag goed hecht, en verminderd u ongelijkmatige zuiging van de ondergrond.

Deze brengt u bij voorkeur onverdund aan door op te zetten met een brede vachtroller en daarna direct met een schuimplastic structuurroller de verf tot de gewenste structuur uit te rollen.

Werk bij voorkeur met meerdere personen ( 1 vachtrollen en de ander direct structuurrollen) om aanzetten en banenbontheid zoveel mogelijk te voorkomen.

In de praktijk brengen we dikwijls over de structuur in dezelfde kleur een laag extreem matte muurverf aan om deze ongewenste effecten op te heffen.
 
Rose,
Inderdaad een zeer vaak voorkomende werkwijze van mijn vriend Kees, wel is het belangrijk dat u eerst aangeeft wat voor muren het hier betreft, beton of gips?
De methode van Kees is goed voor betonnen muren, is u muur van gips, impregneer eerst en dan gaat u na goed drogen van deze met onverdunde structuurverf overheen zoals Kees het beschrijf.
En zoals Kees ook aangeeft, vaak wordt deze nog eens in dezelfde kleur overgeschilderd met een matte schrobvaste muurverf om de afneembaarheid ook nog eens te verbeteren
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan