Staltonlatie of stalen balk

In een dragende binnenmuur zit een deurkozijn. deze gaat vervangen worden door een taatsdeur met zijlicht.
Dan ga ik van een gat van 90 cm naar een gat van 140 cm. Het lijkt me ''gevoelsmatig'' dat dit gewoon met een staltonlatei kan.

Maar als ik in hetzelfde geval een opening maak zonder deur en de muur tot aan het plafond weghaal en het gat 2 meter breed maak denk ik aan een snel aan een HEB 160.

is hier een vuistregel voor of moet je dit altijd laten berekenen?
 
In een bestaande muur werkt een staltonlatei niet. Dat is een samenwerkingslatei.
Een hoge, zelfdragende betonlatei of een stalen balk toepassen.
Dimensies bepalen door een constructeur.
 
@Rola, weer wat geleerd, dat wist ik niet. maar zo jij het stelt, als ik dan bv 1 raam uitbreek van 200 cm en ik zet er 2 terug van 90 cm met een penant in het midden dan zou dat ook niet mogen met 2 staltonlateitjes?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan