Stadsverwarming & Weersafhankelijkheid

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb dus een stadsverwarmingsinstallatie bestaande uit een warmtewisselaar, regelklep (van Honeywell) en een ChronoTherm IV (ook van Honeywell).

De installatie werkt prima en alles komt lekker op temperatuur. Maar soms als de haard aanstaat en de woonkamer lekker warm is dan blijft het boven dus koud. De thermostaat opent de klep niet.

De oplossing schijnt dus een weersafhankelijke installatie. Ik kan aan een Optimal Comfort uitbreiding komen. Mar hoe werkt dat met stadsverwarming ?? Ik hoef geen ketel ingewikkeld te stoken, maar alleen een klep te openen met een relais. Kan ik dan wel een weersafhankelijke installatie gebruiken ?

mvg,
 
Nabrander : Kan ik niet gewoon de klep permanent open zetten en alle radiatoren individueel voorzien van een electronisch regelelement, zoals de RadiaTronic HR40 van Honeywell ?? (of de HR50 met bijbehorend systeem) ??
 
Ja, u kan het draadloze systeem van Honeywell gebruiken.

Zone indeling maken en het ketel modul de klep laten sturen.

Iedere knop kan dan de klep sturen en wordt het in die ruimte warm.

Houd wel rekening met het volgende, een draadloos systeem heeft wel een beperkt bereik en al het niet werkt op de afstanden in uw huis heeft u een probleem.

Overleg met uw installateur over de mogelijk heden als het niet zou werken of het dan terug kan :?:

Vr Gr en succes ermee
 
Weersafhankelijk stoken gaat niet zondermeer met stadsverwarming.
De stadsverwarming levert altijd een hoge temperatuur.

Wat mogelijk is om alle radiatoren te voorzien van thermostaatknoppen.
Als je de haard stookt zet je de honeywell een stuk hoger.
De thermostaatknoppen in de kamer gaan dichtlopen met de haard open en de overige ruimtes worden op temperatuur gehouden door de stadverwarming.

Je kunt ook enkel een schakelklok gebruiken als alle ruimtes voorzien zijn van thermostaatknoppen.
De schakelklok geeft dan enkel de verwarming vrij zoals ingesteld is, de ruimtetemperatuur wordt verzorgt door de thermostaatknoppen.
Met vakanties in koude dagen zet je de thermostaatknoppen op de vorststand en schakel je de klok in op continu.
 
Chathanky schreef:
Je kunt ook enkel een schakelklok gebruiken als alle ruimtes voorzien zijn van thermostaatknoppen.
De schakelklok geeft dan enkel de verwarming vrij zoals ingesteld is, de ruimtetemperatuur wordt verzorgt door de thermostaatknoppen.
Met vakanties in koude dagen zet je de thermostaatknoppen op de vorststand en schakel je de klok in op continu.

Dat vind ik een heel goed idee !!!

Alle radiatoren zijn namelijk al voorzien van Thermostaatknoppen (handbediende van Danfoss) maar door gewoon de klep tijdgeschakeld te maken en het temperatuurgeschakelde te verplaatsen naar de individuele radiatoren bereik ik precies wat ik wil !

Goed idee, bedankt !
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan