Spero compressor

Status
Niet open voor verdere reacties.

Ron321

Vaste Beantwoorder
Ik heb een spero SY-42F compressor en die lekte op een onderdeel.
Dit heb ik uit elkaar gedraaid en nu heb ik het gevoel dat ik iets mis.
6062_20120306003_1.jpg

6062_20120306004_1.jpg

Het witte onderdeeltje hoort denk ik achterin het zwarte huis op de eerste foto, daarna de veer en de oring past precies in de oringkamer.
Maar tussen de veer en het dekseltje met bajonetsluiting hoort denk ik nog iets want als ik het zo in elkaar zet bouwt hij helemaal geen druk op.
Heeft iemand een idee?
 
Is dit een wat oudere compressor ?
Ik kan het type nl. niet terugvinden.

Het onderdeel is de veerbelaste terugslagklep, bij iedere slag van de zuiger wordt het witte stukje weg gedrukt om lucht door te laten naar de tank, alles wat er achter het witte stukje zit is verder niet het belangrijkste om druk te krijgen in de tank.
Als het witte stukje van hard kunststof is ontbreekt er een rubber dat zorgt voor de afdichting, als het witte stukje van rubber is moet het goed schoongemaakt of vervangen worden.
Ik zou gewoon een nieuw onderdeel halen bij een bedrijf dat compressors repareert, neem de oude dan even mee voor de maatvoering van de aansluitingen.
 
Het is geen beveiliging, de veer drukt de klep op de zitting om te voorkomen dat vanuit de tank lucht terug gaat naar de cilinder.
Het werkt exact hetzelfde als een terugslagklep in een hydrofoor installatie.
 
Dus als ik een plaatje maak wat goed afdicht tegen de o-ring aan zou het goed moeten wezen?
 
Nee, achter het witte plaatje hoort een rubber te zitten, dat rubber moet er als eerste in.
Het moet zo gemaakt worden dat de lucht er vrij langs kan stromen, niet voor niets zitten er uitsparingen in het witte stukje, dat is voor de luchtstroming.
 
Op het witte onderdeel staat een afdruk van de zitting van het gat in het zwarte huis waardoor de lucht uit de cilinder komt, dus daarom denk ik dat die er als eerste in moet. Op de andere kant van het witte dingetje zie ik weer een afdruk van de dunne kant van de veer. Dus ik denk dat ik iets mis tussen de veer en het zwarte bajonetdekseltje.
 
Dit is een niet veel voorkomende klep, normaal zit er een schroefdop op die de zaak afdicht, zoals jij het zegt zou er dan een rubber o.i.d. tussen de veer en het dekseltje moeten zitten.
 
Ik zal het eens proberen, anders demonteer ik de klep en ga ik een andere zoeken.
Bedankt voor het meedenken.
 
Het ontbrekende onderdeel is weer terecht.
Ik zette vanavond de compressor even op z'n kant zodat m'n vader goed in de terugslagklep kon kijken.
Vlak daarna zag hij het plaatje op de werkbank liggen.
Het blijkt een messing schijfje te zijn, de afdruk van de veer stond erop.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan