Slecht centrifugerende wasmachine

Status
Niet open voor verdere reacties.
Wat kan de oorzaak zijn dat onze wasmachine slecht centrifugeert?
Het gaat om een Miele Novotronic W373.
Zo te horen draait hij wel op normaal toerental, maar de was
is veel te nat na het centrifugeren.
Hij wast wel goed.
Koolborstels zijn nog goed ( -/+ 20mm lang)

b.v.d. JanWillem
 
Pompt ie wel goed af?

Indien het afpompen niet goed genoeg gaat, dan zal het resultaat van het centrifugeren ook minder zijn.

Kijk eens of er niets in het pompfilter zit. :wink:
 
Het afpompen kunt u controleren door de slang uit de afvoer te halen en boven een emmer te houden, er moet een volle straal uitkomen, zo niet dan is of de pomp defect of er zit iets in of voor de afvoer in de machine.
 
Wanneer je de machine alleen laat afpompen (dus zonder centrifugeren) is dan (voor zover je kunt zien) wel al het water weggelopen uit de kuip?

Ik stel me zo voor dat het zou kunnen zijn dat het afpompen te vroeg gestopt wordt, en daardoor het centrifugeren te weinig effect heeft.

Veel anders kan ik me niet voorstellen: óf de trommel draait niet hard genoeg tijdens centrifugeren (maar dat is op normaal toerental, zeg je), óf het wasgoed is vóór de start van het centrifugeren te nat.

Draait de pomp wel tijdens het centrifugeren?
Die moet namelijk het weggespatte water tegelijk afvoeren.
 
Ik heb met de douche slang water in de trommel laten lopen (tot bijna aan de rand, dus ongeveer een emmer vol) en vervolgens de wasmachine op pompen ingesteld.
Daarna machine aangezet en toen kon je goed zien dat het water vlot en
voor zover zichtbaar werd weg gepompt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan