Siemens Simawat Plus 3803 - Motor

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik recupereerde uit een Siemens Simawat Plus 3803 een motor welke mij eventueel geschikt lijkt om te gebruiken voor de aandrijving van mijn pottenbakkersdraaischijf.

Voorwaarde is dan wel dat die motor met een variabel toerental zou kunnen functioneren. Ik beschik alleen nog over de motor zelf, het electronisch gedeelte van de wasmachine (E-nr: WM88030FG/06 FD 750600143) is mede afgevoerd naar het containerpark.

Dus zit ik met volgende vragen:
  • Heeft dat type motor die mogelijkheid van variabel toerental, en welke hulpstukken of toestellen dienen daar dan voorgeschakeld te worden als sturing en bediening ? (transfo ? gelijkrichtcel ? triac ? ..... )
  • Is dit type motor een gelijkstroommotor ?
  • Bedradingsschema van de motor ? (welk is de functie van al die aansluitpinnen van deze motor).
Wie kan mij hieromtrent nuttig info geven aub ?

Met dank
Axel
 
Ben je thuis in elektronica?

Het type motor is een Universeelmotor deze werken op wissel en gelijkspanning.
Zolang je binnen de stromen en spanningen blijft.

Met een beetje meten is wel uit te zoeken waar de motor wikkelingen en de koolbolstels zitten.

Dan kan je met een Dimmer geschikt voor Inductieve lasten het rotorveld opwekken(geregeld) en de motorwikkelingen kunnen dan gewoon rechtstreeks op een spanning worden aangesloten.
Houd er wel rekening mee dat de dimmer het vermogen van de motor moet kunnen leveren.

Overigens kan je draaischijven beter aansturen met een DC-shunt motor deze hebben ook in het lage toeren gebied heel veel kracht,universeel motoren willen juist in het lage toeren gebied behoorlijk inzakken.
 
Ik zat te denken aan een toerenregelaar uit een boormachine oid.
Hier kan je dan een voetpedaaltje van maken zodat je je handen houdt.
 
Het lijkt duidelijk; er zijn twee mogelijkheden om mee te experimenteren waarbij de gelijkstroommotor de voorkeur heeft.

Veel sukses
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan