Scheurtje in glas HR++ . Oorzaak?

Bij een vrij recent geplaatst raam zit een scheurtje in het glas. Het is een cm of 6 groot en geen rechte lijn. Ik heb gekeken naar thermische breuken, en die beginnen allemaal bij de randen. Deze scheur bevindt zich circa 20cm van de rand af. Het is enkel aan de binnenzijde. En we hebben expres geen plisse of folie tegen het raam aangeplaatst. De gordijnen hebben circa 40cm ruimte vanaf het raam.(creme kleur)

Enig idee hoe dat kan, en wat ik eraan kan doen om dat niet weer te krijgen?
 

Vergelijkbare klussen

Bekijk wat andere klussers in vergelijkbare situaties hebben besproken.

Zoek verder op Klusidee · Stel je eigen vraag

Vergelijkbare klussen

Bekijk wat andere klussers in vergelijkbare situaties hebben besproken.

Zoek verder op Klusidee · Stel je eigen vraag

Thermische breuk begint niet altijd bij de randen. Bij mij knalde de ruit in het midden kapot.

Misschien door een ongelijke bezonning? Diepe sponning of andere schaduwveroorzakers?
 
Als de ruit goed in de sponning is geplaatst ( dus vzv blokjes )zo dat het glas nergens de sponning kan raken is het mogelijk ( maar daar kunt u de garantievoorwaarden op naslaan )dat het een productiefout betreft. Is de ruit niet goed ondersteund met blokjes of klemt deze ergens tegen de sponning dan is breuk zeer denkbaar door thermische uitzetting. Het is ook mogelijk dat het glas bij het vastzetten van de glaslatten met een tacker is geraakt.

U kunt hier niets meer mee, de isolerende werking van dit raam is 0. Echter, uw inboedel of glasverzekering kan uitkomst bieden. Hierin is dekking van glasbreuk vrijwel altijd opgenomen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.912
Berichten
1.040.508
Leden
111.945
Nieuwste lid
Xtomsom
Back
Bovenaan Onderaan