Schakelaar aansluiten - De bedrading

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik ben sinds kort verhuisd en nu moet ik nog in 2 kamers schakelaars aansluiten, alleen kom ik er met de bedrading niet helemaal uit.

Zover ik weet heb ik voor een schakeling naar 1 lamp alleen een bruine en een zwarte draad nodig.
Nu komen er 3 draden uit de muur (waar de schakelaar komt te zitten): 1 blauwe, 1 zwarte en 1 bruine.

Misschien een rare vraag, maar hoe moet ik de schakelaar aansluiten?
alvast bedankt :)
 
Op die plaats heeft zeer waarschijnlijk een combinatie gezeten van een (ongeaarde) wandcontactdoos (wcd, stopcontact) en een schakelaar.

Je kunt zo'n combinatie daar opnieuw plaatsen. In dat geval gaat de bruine draad aan één van de twee polen van de wcd, en wel die, die doorverbonden zit met de schakelaar. Eventueel zelf een verbinding aanbrengen, indien niet in de combinatie aanwezig..

De blauwe komt aan de andere pool van de wcd, en de zwarte aan de andere kant van de schakelaar.

Indien je op die plek alleen een schakelaar wilt, dus geen combinatie met een wcd, dan moet de blauwe draad op een verantwoorde manier geïsoleerd worden, dat betekent met een lasklem.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan