Raam dichtmetselen

Goedemiddag,

Ik wil 2 ramen dichtmetselen van circa 90x110 cm breed.

Het betreft een spouwmuur waarbij ik aan de buitenkant de halve stenen langs het kozijn heb uitgehakt zodat het nieuwe metselwerk mooi doorloopt.

Aan de binnenkant is het gewoon een rechthoekig vak en metsel ik dus geen 'tandgroef' met de rest van de muur.

Wat is wijs voor stabiliteit? Kan je de boel gewoon domweg dichtmetselen of toch maar even 2(?) spouwankers erin verwerken?

Of eventueel ankers plaatsen langs de kopsekanten en deze tussen de lagen in in de specie verankeren?

Verder nog belangrijke dingen om te weten?
Bedankt alvast ;)

Edit:
Nog een vraagje; ik heb een schoorsteen gesloopt en nu viel het mij op dat die loodslabben beetje gelig eruit zien daar waar het vastzat (en het zat echt goed vast). Is dit aanslag vanuit de schoorsteen (geen pijp aanwezig) of wordt er een soort hechtingsmiddel gebruikt om lood in metselwerk te verwerken?



20250502_110823.jpg
 
Laatst bewerkt:
Goedemiddag,

Ik ben bezig geweest met metselen, maar ik ben even benieuwd naar hoe jullie dit aanpakken. Binnenmuur is reeds gemetseld en omdat de muur niet helemaal strak rechtliep heb ik per laag er maar een plank tegen de stenen aangeklemd met snelspanklemmen om die als 'draad' in te zetten en langs te metselen.

Ik zou diezelfde methode kunnen gebruiken voor de buitenkant, maar zou het niet op een andere manier wat makkelijker/sneller werken?



20250507_135918.jpg
 
Ik heb dat bij ons huis op dezelfde manier gedaan en dat ging prima.
Wel opletten dat je de stenen exact strak tegen de draad aanlegt maar op zich is dat goed te doen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan