PUR pistool en bus: hoe wisselen?

BertPleizier

Vaste Beantwoorder
Vanwege wat isoleerwerk heb ik mijzelf een PUR-pistool cadeau gedaan. Met die losse slangetjes op een bus is het alleen maar geknoei.

Als de bus leeg is, kan ik dan gelijk een nieuwe bus op het pistool schroeven en verder gaan? Of moet het pistool eerst gereinigd worden (ik weet niet of er nog PUR uit de lege bus komt bij het losschroeven)?
 
Geen gebruiksaanwijzing erbij gekregen?
Gewoon verder gaan met de volgende bus
Met het losschroeven kan een klein beetje pur vrijkomen, zodra het pistool ver genoeg los is, sluit de bus weer af.
 
Nee hij zat in een doosje met alleen maar een foto van pistool er op. Op de spuitbussen staat verder ook niks.

Ik heb het pistool net even getest, werkt als een tierelier.
 
Oude bus goed leegspuiten, stelschroef daarbij grotendeels open zetten, dat scheelt geklieder. Trekker ook ingedrukt houden tijdens het losdraaien van de oude bus.

Een half volle bus kan er trouwens ook afgehaald worden. Handig als je maar één pistool heb en met verschillende soorten schuim werkt. Maar meerdere pistolen is dan handiger.

Wel de buitenkant even schoonmaken voordat de nieuwe erop komt, en eventueel inspuiten met teflon / smeerspray, van binnen is dat niet nodig als er daarna meteen een nieuwe opkomt.

En rechtop wegzetten, dus met pistool aan de bovenkant, dat valt snel om, dus klemzetten.
 
Precies zoals Jackd beschrijft werk ik er ook mee. Je kunt gewoon bussen wisselen en direct verder. Geregeld als het vuil is meteen schoonmaken dan blijft je pistool netjes in orde.
 
En al je de spuit lange tijd niet gebruikt dan moet je hem van binnen goed schoonspoelen of de pur bus erop laten zitten.
Je hebt van die bussen pur reiniger (aceton), deze kun je direct op de spuit schroeven en zo schoonspoelen.
 
Je verlengd wel de leeftijd van het pistool, als je voor dat je er een nieuwe bus op zet alles even goed door te spuiten met de speciale pur reiniger.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan