Pomp vloerverwarming loopt altijd!

Status
Niet open voor verdere reacties.
Poosje geleden, inmiddels al weer 2 jaar heb ik vloerverwarming laten aanbrengen, wat mij alleen onlangs op viel was, dat de pomp van de vloerverwarming eigenlijk continu blijft draaien. Hoort dit zo?

Ik kan mij zo voorstellen dat als de vloer eindelijk opgewarmd is en de ketel niet meer draait voor het cv water te verwarmen, je uit eindelijk toch koud water door je vloer pompt. Misschien heb ik het wel mis, dus ik hoor graag jullie reacties. Alvast bedankt.
 
De pomp loopt inderdaad continu, omdat als dat niet gebeurt er een vergroot risico op vastzitten en beschadiging is. Dit is wat mijn loodgieter me vertelde bij mijn vloerverwarming.
 
Er zijn ook speciale pompregelingen in de handel die je met een voeler op de unit plakt, en de stekker van de pomp druk je in de pompregeling.

Wanneer dan de temperatuur onder de voorafingestelde waarde (vaak een graad of 25) komt van het cv water, stopt de pomp met draaien.

Om dus inderdaad geen koud water door de vloer verwarming te laten stromen.

Type wat ik wel eens gezien heb is een Thermy-smart pompschakelaar, maar er zullen vast meerdere systeempjes zijn.

groet
 
Zeker verstandig om er een pompschakelaar tussen te zetten. De pomp verbruikt ongemerkt best veel stroom, omdat deze ook de hele zomer doordraait.
In de pompschakelaars zit vaak ook een functie die de pomp zowieso eens in de zoveel tijd even laat draaien om vastzitten te voorkomen.

Uitgaande van een pompje van 40 watt, dan neemt deze per jaar ongeveer 350 kwh stroom. De schakelaar verdient zich zelf wel terug.

Succes.
 
Bedankt voor jullie reacties, zal eens op zoek gaan naar zo'n pomp schakelaar.
Jammer dat m'n installateur mij daar niet op wijst!

Thanx.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan