Overstortventiel in badkamer verplaatsen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil binnenkort mijn badkamer gaan verbouwen, maar ik zit een beetje met een een overstortventiel in mijn maag.

Er is namelijk in de badkamer (boven het doucheputje) een overstortventiel gemonteerd, ik heb ondertussen begrepen dat deze zorgt voor de afvoer van de overdruk van de boiler, en dus niet weggehaald kan worden (?)

Nu vraag ik mijn een beetje af wat de mogelijkheden zijn qua wegwerken en/of verplaatsen van zo'n ventiel zijn? Moet deze perse in de badkamer gemonteerd blijven (terwijl de boiler zelf zich op een verdieping lager bevind), of kan deze ergens anders in het circuit geplaatst worden, of ?
 
Normaal zit er een inlaatcombinatie dicht bij de boiler en dan daar van daan een leiding naar de afvoer maar je zei boiler zit lager. :!:

Wat voor een boiler is het gas, electrische. :?:

Je noemt een overstorventiel is die niet van de cv ketel. :!:

Dus daarom iets verwarrend voor mij
 
De boiler is gemonteerd op de begane grond, de badkamer bevindt zich op de eerste verdieping.

Het een elektrische boiler.

In mijn huis is geen CV ketel aanwezig, de huizen worden d.m.v. blokverwarming verwarmd.

Het overstortventiel is voor zover ik weet echt t.b.v. de boiler, ik las ook ergens dat een ventiel voor een CV een rode 'knop' heeft, en dat een ventiel voor de boiler een blauwe 'knop' heeft (mijn ventiel heeft dus een blauwe knop)
 
Zo'n ventiel kan het beste dicht bij de boiler geplaatst worden. Punt is even dat er ook een afvoer met sifon geplaatst moet zijn om het water af te voeren. Is dat daar een probleem?
 
Dat is dus een 'probleem', bij de boiler in buurt is geen afvoer aanwezig. De enige optie zou (denk ik) dan zijn om een gat door de (beton)vloer te maken, en dan een afvoerleiding aansluiten op de bestaande afvoerleiding die daar ergens zal lopen..

Best een hoop werk voor zo'n simpel ventieltje ;-)
 
Dus boiler zit tegen de muur boven de keuken en zit daar geen inlaatcombinatie met ingebouwde overstort.
Want beveiliging zit altijd dicht bij de boiler.
Best een hoop werk voor zo'n simpel ventieltje zonder zo`n ding geeft een spuiterij wil je niet weten.
 
@ fiesiekus dat wist ik.
dus als dat op BG zit moet er ook ergens een afvoer zitten dat zelfde idee had jij ook.
Als eer foto komt heb je nog meer ideeën. :lol:
 
Henk253 schreef:
@ fiesiekus dat wist ik.
dus als dat op BG zit moet er ook ergens een afvoer zitten dat zelfde idee had jij ook.
Als eer foto komt heb je nog meer ideeën. :lol:

Ik heb wel een foto van het ventiel in de badkamer, maar ik neem aan dat je een foto van de boiler e.d. wilt zien ? Die heb ik op dit moment niet, maar kan ik vanavond wel ff maken..
 
Fiesiekus schreef:
En die aparte kast; staat die in een ruimte waar een klein rioolpijpje, wastafel, of gootsteen aanwezig is?

Nee helaas (was het maar zo makkelijk ;-) ), er zit in die kast helemaal niks, het is meer een gewone bergkast... waar dan wel 'toevallig' de boiler hangt ..

Nu is het wel zo dat naast de boilerkast de meterkast zit, en daarnaast zit het toilet, dus er moet wel ergens een afvoerleiding zitten, maar daarvoor zal ik denk ik wel eerst onder vloer (in de kruipruimte) moeten uitkomen..
 
Hmmm.... het is nu dus wel duidelijk waarom dat ventiel in de badderkamer is aangebracht (niet correct).

Probleempje....
 
Nog even een (wellicht) stomme vraag:

Behoor je zo'n overstortventiel gewoon bij de doorsnee gamma/karwei ofzo te kunnen halen? Ik ben vandaag even bij een karwei geweest, maar daar zag ik alleen een 3 bar overstortventiel, voor een boiler heb ik toch een 8 bar nodig?

En als ik besluit om toch in de boilerkast zo'n ventiel te monteren, is dat dan gewoon een kwestie van warmwater leiding onderbreken, ventiel ertussen, en de afvoer aansluiten op een afvoerleiding, of zijn er nog zaken waar ik rekening mee moet houden?
 
Fiesiekus schreef:
Ik dacht dat ie op de koud-water-input van de boiler moest zitten

Hmm, het ventiel zit nu ook in de warmwater leiding, en dat lijkt me toch ook het meest logisch (?) het ventiel zorgt toch ervoor dat de overdruk door het opwarmen van het water weg kan, dan moet hij toch in de warmwater leiding zitten?
 
Misschien kan de ts eens wat foto's van de situatie plaatsen?
En dan (vooral) 1 van het ventiel? Misschien verduidelijkt dat het eea.
 
Hmm, gaat het niet niet toevallig over een inlaatcombinatie voor een (combi)ketel?

Ook bij andere huizen hier in het blok is het ventiel in de warmwater leiding aangesloten, en hij werkt ook! 's nachts/'s morgens wil hij nog wel eens druppelen, en als ik dan een draai aan de knop geef dan stroomt er wat water uit en hoor je lucht ontsnappen..
 
Hierbij een foto van het ventiel :

ventiel afbeelding offline

Zoals gezegd zit deze dus gemonteerd in de warmwater leiding.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan