Overlast buitenunit hybride warmtepomp

Hallo Forumleden,

Ik heb veel overlast (geluidsoverlast en trillingen) van de buitenunit van mijn hybride warmtepomp. Deze is gemonteerd met een beugel aan de buitenmuur. Ik vraag me af wat de beste oplossing is om dit probleem aan te pakken. Ik heb een aantal foto's toegevoegd om de situatie duidelijk te maken.

Kan iemand mij adviseren hierin?

Groet, Dikkie1



20241104_141859.jpg

20241104_141908.jpg

20241104_141931.jpg

20241104_141959.jpg

20241104_142006.jpg
 
Die rubbertjes zijn al een tijdje overleden. Ze zitten helemaal scheef en zijn helemaal ingedrukt. Een auto die door z’n veren is gezakt door de belading veert (dempt) ook niet meer.

Sowieso is dit geen beste ophanging, want met de kou zijn die rubbertjes al hard en stug en de beugel zit koud tegen de muur aan. Dat is vragen om trillingen doorgeven.

Hier zijn veel en veel betere oplossingen voor te koop, maar die kosten wel geld.

Mooiste is om de warmtepomp gewoon op de grond te zetten op 2 dikke Bigfoots. Veel stabieler en meer massa wat trillen voorkomt. Zo’n beugel is veel te licht, die geeft de trillingen alleen maar door.
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: Jac P
Installateur vragen of er wel de juiste trillingsdempers zijn gebruikt. Ze horen niet zover ingedrukt te worden.
Kan aan de foto liggen, maar de beugel waar hij op staat lijkt ook wat verdraaid.
 
Dank voor alle reacties. Ik zat zelf ook te denken om de unit van de muur af te halen en deze op een betonnen plaat/paal op de grond te zetten. Zou dit ook kunnen of zijn twee dikkie bigfoots voldoende voor steun aan de grond.

Tevens heb ik gedacht aan een omkasting van de unit omdat als ik buiten sta deze best veel lawaai maakt, vooral nu het kouder wordt. Zou dit veel helpen qua geluid?
 
Ik zou het midden onder de airco vrij houden om condenswater direct in het grind te laten lopen. Onder de bigfoots voor stabiliteit wel 2 grote grindtegels bijvoorbeeld leggen.

afhankelijk van de speling op de leidingen zal het misschien handig zijn om hem op een stapel tegels te zetten, zodat hij op ongeveer dezelfde hoogte blijft staan. Tegels onderling zou ik dan ook maar verlijmen zodat het 1 grote massa wordt waar de airco op staat.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
2 Losse bigfoots er onder op de grond is ook niet zo’n goed idee. Die zakken weg in het grind.

Omdat de lengte van de leidingen een vast gegeven is in deze opstelling zou ik een betonnen plaatje onder de unit maken. Zit je gelijk mooi van de grond af. Als dat hard is 2 korte bigfoots er onder en daar kan de buitenunit gelijk op. Hoef je niks aan je leidingen aan te passen.

Kijk even welke lengte de bigfoots hebben en pas daar de diepte van je beton op aan.

Als de ondergrond massa heeft dan krijgt de unit al veel minder kans op trillen.
 
Even simpel bekeken, dit soort beugels lijken me alleen geschikt voor een relatief normale airco buitenunit.
Ik kan me voorstellen dat deze niet geschikt zijn voor een zware buitenunit van een warmtepomp.
Hetzelfde geldt voor de trillingsdempers.

Een ander punt, het horizontale deel is maar vastgezet met twee bouten en niet met 4.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Dank voor alle reacties. Ik ga ermee aan de slag. Ik ga het i.i.g. van de muur afhalen en op bigfoots monteren, voorzien van een stevige ondergrond. Ik kan dan altijd even aanzien in hoeverre ik nog geluidoverlast ervaar alvorens een omkasting o.i.d. te plaatsen.

Gr. Dikkie1
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via