Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
In een kamer met 90% gipsplaten, lekkage bij de 10% 'gewone' muur, het behang zag er niet uit! Dus behang afhalen, ik kwam al snel bij de gipsplaten en besloot het dan maar helemaal af te halen. Sommige stukken gaan heel makkelijk, maar bij andere stukken gaat de papierlaag mee.
Hiervoor wordt op dit forum gewaarschuwd, maar mijn vraag is eigenlijk: wat is er dan zo erg aan? En is het erg als er een stukje meegaat van een paar vierkante centimeter, of alleen als de hele plaat zonder dat papier komt te zitten? Als je er later weer overheen gaat behangen, zie je dan de stukken waar dat papier weg is?
Ik maak me zorgen en durf nu niet verder te gaan met afhalen.
Alvast bedankt voor jullie hulp!
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Blijft de schade beperkt tot enkele cm2 dan kunt u deze plekken repareren / egaliseren met een vulmiddel.
Is meer dan 2/3 van de gipsplaat " papierloos"geworden vervang dan de complete gipsplaat. Het loont dan niet de moeite om de plaat te repareren.
Het is geen zaak van leven of dood natuurlijk maar deze platen heten niets voor niets gipskartonplaten. Dit karton zorgt mede voor samenhang / sterkte / en speciale eigenschappen en vormt de basis om glad af te werken.
Bedankt voor je antwoord. Het is inderdaad vrij regelmatig een heel klein stukje van twee bij twee cm ofzo, en af en toe (2 keer per plaat) een stuk ter grootte van je hand.
Dat laagje is héél dun, ik kan niet zeggen dat het echt gaten zijn, dus ik weet niet zo heel goed wat ik mij bij vulmiddel moet voorstellen. Waar moet ik naar zoeken in de winkel?
Een collega zei dat ik fix and finish moest gebruiken, maar ik geloof dat je daarmee dan echt de complete muren moet gaan afwerken.
Laatste vraag (hoop ik): kan ik er ook gewoon overheen behangen of zie je dan de plekken door het behang heen?
Uw collega heeft gelijk: dit product is er speciaal om zeer dunne lage mee aan te brengen ook op zeer beperkte schaal.
Als u zo direct over de plekken gaat behangen kunt u de plekken met hardvinylbehang behoorlijk camoufleren. Ook met duplexbehang kan dit nog lukken, maar dit is afhankelijk van de diepte oppervlakte beschadigingen.