Oogmoer aan houten balk. Draagvermogen

Hallo,

Ik wil een dwarsbalk tussen 2 plafondbalken in monteren, met daarin een draadeind met oogmoer, zodat ik de voorkant van mijn motor kan optakelen. Het draagvermogen moet zo'n 300kg zijn.

Ik wil een balk gebruiken van 100x45mm (lengte 450mm), met van die gegalvaniseerde balkdragers om aan de plafondbalken te bevestigen. Het draadeind+oogmoer wil ik M12 voor gebruiken. De plafondbalken zijn 220x70 en dubbel uitgevoerd dus er hoeft geen rekening gehouden te worden met daklast.

Wordt deze constructie stevig genoeg?

Zie afbeelding.
19582_dwarsbalk_1.jpg
 
De reden trouwens dat ik liever geen dikkere balk wil gebruiken is omdat ik hem makkelijk uit de balkdragers wil kunnen halen. Ik moet hem dus over de rand van de balkdragers heen kunnen kantelen.
 
Ik heb een stalen balk gevonden, die is ca. 25x40mm en dikte 1,7mm (valt me tegen). Zou die stevig genoeg zijn om als dwarsbalk te gebruiken?
 
Geen gaten boren maar een ketting om de balk. Kan je nog een beetje schuiven met het punt waar je het oog wil hebben. :wink:
Is het een keer zwaarder schuif je de ketting naar een oplegging.
 
G. Bouwer schreef:
zodat ik de voorkant van mijn motor kan optakelen. Het draagvermogen moet zo'n 300kg zijn.

Ik neem aan dat de motor in zijn geheel 300 kg weegt.
Als hij met zijn achterwiel op de grond blijft staan komt er hooguit de helft aan de balk te hangen.

Desondanks denk ik dat die stalen koker een beetje te licht is. Ik zou even bij een oud ijzerboer langs gaan voor wat stevigers.
 
Dank voor de tips, ik ga hier nu pas verder mee (met excuses). Ik opteer voor een ronde stalen pijp, zodat kettingen en sjorbanden e.d. er makkelijk overheen lopen.

Als er 300kg aan moet hangen, welke specificaties moet de pijp dan aan voldoen? Mijn voorkeur heeft een massieve pijp van bijv. 30mm diameter. Maar heeft een massieve pijp niet de neiging om te buigen? Op een pijpje van 45cm lengte is dat misschien te verwaarlozen.
 
Dat is een staaf, geen pijp, die is hol.
Ga naar een constructiebedrijf, die weten dat wel en u kunt gelijk een stukje laten afzagen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan