Nefit 21V80 combi: kan watervat verwijderd worden?

Status
Niet open voor verdere reacties.
We hebben een Nefit 21V80 combi met een lekkend watervat.
Omdat we deze ketel alleen voor verwarming en 3 x per jaar voor warm water gebruiken, denk ik er aan om dat vat te verwijderen en de leidingen "door te lussen".
Kan dat zo maar?

Alvast bedankt.
Hans
 
Dit zal nog wel een turbo zijn. Je kunt dan volgens mij het boilervat er wel uithalen en de leidingen afdoppen. Je moet dan wel de boilerthermostaat afkoppelen. Anders zal je ketel continue warmwater gaan vragen. Weet niet zeker of je de leidingen moet doorkoppelen.

Succes.
 
Toch een probleem: bij dit type turbo ketel wordt het tap water in de boiler klaarblijkelijk verwarmt via het CV water. De boiler werkt hier dus als een warmtewisselaar. Daarom: geen boiler, geen warm tapwater.
Ik ga dus toch even kijken waar het lek in de boiler nu eigenlijk zit.

Groet,
Hans
 
Hoe had je anders gedacht dat dit water verwarmd werd dan? De driewegklep schakelt tussen de boiler en het cv systeem. In de boiler zit een verwarmingsspiraal.

Boilers gaan vaker lek. Je kunt kijken of je op MP een gebruikte kunt vinden, er zijn verschillende uitvoeringen. Let op dat je in dit geval de juiste hebt.

Een nieuwe boiler is bij deze ketel een veel te dure ingreep, als je deze nog kunt krijgen??

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan