Maaimachine Viking

Status
Niet open voor verdere reacties.
De Viking MB 655 1vs start niet. Heb de bougie nagekeken en hij vonkt.
Verder de handleiding nagelezen, maar die vind ik niet echt duidelijk.
Hij geeft aan dat ie een automatische choke heeft. Maar hoe werkt ie dan?
Als ik de luchtfilter eraf haal en losschroef tot op carburateur kan ik het klepje in de carburateur niet dichtdoen. Dat zou de choke moeten zijn. Wordt vergrendeld door een rond apparaatje wat juist achter de uitlaat zit.
Heb ook al geprobeerd om een technische tekening van de machine te vinden, maar helaas zonder succes. Misschien bij jullie meer.
Alvast bedankt
 
Heb je er al nieuwe schone benzine in gedaan?
Vaak komt dit soort klachten in het voorjaar voor als er voor het eerst gemaaid wordt.
Carburateur schoonmaken en nieuwe benzine erin.
 
Inderdaad altijd beginnen met verse benzine en evt carburateur reinigen. Staan genoeg filmpjes op YouTube over hoe dit moet.
 
Verse benzine erin en oude uit de carburateur laten lopen desnoods bij de 1e x starten een beetje startpilot in de carbuarateur spuiten
 
Bedankt voor alle reacties. Even mijn acties op een rij gezet. Nieuwe bougie,carb schoongemaakt en verse benzine. Bij aantrekken geeft ie wel benzine,want bougie wordt nat. Vonkt goed.Wie heeft nog een idee.
 
Helder blauwe vonk ook vanaf de bougie?

Bougie nat is niet goed, dan ben je hem aan het verzuipen en moet je een poos wachten tot je weer verder kunt.

Start hij geheel niet of start hij wel maar blijft niet lopen?

Starten zonder luchtfilter en anders wat remmenreiniger (of een officiële start hulp spray) bij de opening van luchtfilterbak spuiten. Scheelt weerstand en explosiever mengsel zorgt ook dat hij makkelijker start.
 
Helder blauwe vonk ook vanaf de bougie?

Bougie nat is niet goed, dan ben je hem aan het verzuipen en moet je een poos wachten tot je weer verder kunt.

Start hij geheel niet of start hij wel maar blijft niet lopen?

Starten zonder luchtfilter en anders wat remmenreiniger (of een officiële start hulp spray) bij de opening van luchtfilterbak spuiten. Scheelt weerstand en explosiever mengsel zorgt ook dat hij makkelijker start.
Blauwe vonk met wit puntje erin. De bougi nat pm te proberen of ie benzine krijgt. Heb daarna gewacht en droge bougie erin. Hij doet helrmaal niks. Ook niet als ik wat benzine boven in carb doe
 
Of is er olie ergens heen gelopen dat niet had gemoeten dan? Blauwe walm klinkt als olie in de verbranding.

Wel vreemd anders want als de bougie vonkt en er komt benzine dan zou hij toch al snel iets moeten doen als startpoging.
 
In die handleiding wat ik je gaf staat probleem oplossingen
General; Troubleshooting - Viking MB 650 Repair Instructions [Page 121]
heb het een en ander goed bestudeerd en weer wat gesleuteld. Gelukkig kwam ik erachter dat de engelse tekst ook in het nederlands was om te zetten.
In de omschrijving staat een automatische choke genoemd. Waar zit ie?
Heb nog het een en ander nagekeken en nu ben ik wat verder. Als ik start dat slaat ie net niet aan. Hij geeft een 3tal slagen en stopt dan.
Ik zie verder dat hoe vaak ik ook trek de bougie kurkdroog blijft. Zou dat kunnen wijzen dat de choke het niet doet.
Heb wat foto's toegevoegd ter info. Daar waar ik een pijl bij heb staan...wat is dat? Kan ik niet in de omschrijving vinden

20210429_161621.jpg 20210429_161736.jpg
 
Dat lijkt me wel een balgje dat de choke zou kunnen bedienen, als deze warm word zet hij uit of krimpt en drukt de choke klep open. Ff voorzichtig loshalen en handmatig bedienen
 
Heb een youtube filmpje gezien over het onderdeel easy starting briggs en stratton. Daarin is te zien dat het onderdeel te zien in de bijgevoegde toto witte pijl gemakkelijk te bewegen is, terwijl die van mij muurvast zit. Of zit ik nu naar de verkeerde dingen te kijken?

20210429_161621.jpg
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan