Laminaat over tegels met vloerverwarming

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allen,

Ik heb een vraagje,

Mijn moeder heeft in haar huis allemaal spier witte tegels met daaronder vloerverwarming. Ze wil het in huis wat warmer maken qua kleur en wil graag een donkerdere laminaat over haar tegels leggen.

Geeft dat problemen met de vloerverwarming die er nu al onder ligt?

Alvast dank,

Groet Wouter
 
De tegels zullen dan eerst geëgaliseerd moeten worden. Vervolgens moet je een ondervloer toepassen die zo min mogelijk isoleert. Ook het laminaat moet ervoor geschikt zijn. De fabrikant geeft vaak maximaal temperaturen op die de vloer mag bereiken.

De warmteafgifte van de vloer wordt per definitie lager. De vraag is dan ook of de ruimtes met laminaat op de vloerverwarming nog warm worden.
 
Ik wilde het eerst ook maar ga het niet doen.
Is je vloerverwarming hoofdverwarming of heb je ook radiatoren? bij zo goed als alle laminaat mag je vloertemp niet boven de 25-28 graden komen. Als je gaat stoken is je watertemp al snel 30-40 graden.
Bovendien isoleert laminaat enorm dus je capaciteit met vloerverwarming gaat met de helft achteruit zo ongeveer.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan