Ladekast gammel en lades scheef

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedenavond iedereen.

Gisteren een nieuwe ladekast in elkaar gezet. Nu is deze gammel en staan de lades scheef. Kast staat verder wel waterpas. Als ik het linker gedeelte van de kast een beetje naar mij toe trek staan de lades wel recht. Maar hoe krijg ik dit blijvend?

Met vriendelijke groet

IMG_20220808_194114.jpg
 
Stukje triplex of een bierviltje oid linksachter onder de kast leggen.
De kast staat niet 100% waterpas omdat de vloer niet vlak is.
 
Laatst bewerkt:
Als alle lades eruit zijn, staan de wanden en bodem haaks opelkaar en waterpas? (Winkelhaak op de bodem en tegen de wand)

Zet alleen de middelste la erin. En kijk of je zo de oorzaak kan vinden.

Als het allemaal klopt, en is nog steeds scheef. Dan de achterkant schoren.
 
Laatst bewerkt:
Bij zulke kasten wordt het plaatje board voor de achterwand er vaak alleen maar ingeschoven en hoogstens met één of enkele spijkers vastgezet.

Het helpt al enorm als je dat plaatje board ook aan de zijwanden vastzet. Dat kan met dunne spijkertjes, maar dat is vaak link vanwege de dunne rand.

Je zou de kast ook op de voorkant kunnen leggen, goed controleren of hij haaks ligt (de diagonalen moeten gelijk zijn) en dan hier en daar dotjes montagekit in het sleufje duwen. Na droging geeft de achterwand dan veel meer steun tegen het scheef staan.
 
De achterwand moest ik rondom vastmaken met schroefjes. Ook de zijkanten zitten vast. Ik ga eens kijken of ik daar iets mee kan.
 
Misschien heb je de kast dan niet exact haaks gelegd toen je die schroefjes aanbracht. Zoals ik al noemde: meet de lengte van de diagonalen, die moeten exact gelijk zijn voor haaks zijn. Maar een grote blokhaak kan ook.
 
Waterpas wil niets zeggen.
Als de kast niet haaks is, dan krijg je dit soort taferelen.
Dus meet eerst of alle hoeken van de kast haaks staan zoals al vaker aangegeven.
 
Waterpas is bij het in elkaar zetten van meubels inderdaad irrelevant. Het meubel moet gewoon overal haaks zijn (althans, als dat zo ontworpen is). Als alles eenmaal staat kun je het indien nodig/gewenst nog waterpas stellen met iets als kaleerblokjes.

Als je de kast zelf waterpas probeert te krijgen, creëer je een parallelogram met jouw problemen als gevolg.
 
Als horizontaal (bodem, kopstuk) én verticaal (wanden) waterpas is, zijn de hoeken 90 graden en haaks. Of heb ik wat gemist tijdens meetkunde? :wink:
 
In theorie klopt dat, maar een vloer zal zelden 100% waterpas zijn. Daarnaast is een waterpas simpelweg niet accuraat genoeg: de afwijking zal bij een kast van 2 meter hoog al snel een aantal millimeters zo niet centimeters bedragen.

Het is beter om foutmarges te beperken. De diagonalen vergelijken is dan de simpelste en nauwkeurigste methode.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan