Koper leiding solderen voor CV ketel

Bij mijn cv-ketel moet ik een kogelkraan vervangen. Aangezien de ruimte zeer krap is, is een knelkoppeling net te groot, waardoor de kogelkraan er niet meer tussen past. Nu wil ik daarom de leiding solderen, aangezien de koppelingen wat kleiner zijn. Ik heb nog de nodige koperen soldeerkoppelingen liggen. Ik lees nu echter dat dit niet gebruikt mag worden bij een cv. Weet iemand wellicht waarom dit is?

Mocht het echt niet lukken met de koperen koppelingen, zijn messing koppelingen dan wel geschikt om te gebruiken bij een cv?
 
Als de leiding ook van koper is, kan je prima solderen.
Bij stalen leidingen niet.
 
Bedankt, dan ga ik het gewoon solderen. Heeft het verder nog een voorkeur op messing koppelingen te gebruiken ten opzichte van koperen koppelingen?
 
Bestaan er überhaupt nog koperen koppelingen dan? Meen dat het allemaal messing is....
(Die overigens wel een koperen kleur hebben )
 
soldeerkoppelingen kun je gewoon in koper krijgen, sterker nog voor bepaalde toepassingen moet je zelfs met koperen koppelingen werken
 
Bij welke toepassing zou dat met koperen koppelingen moeten? Uiteindelijk heb ik nu messing koppelingen omdat ik er toch een paar te kort kwam, gaat dat volstaan?
 
Nee, die zijn er alleen van mesing en brons en van staal.
Soldeer koppelinf is er ook van rood koper en van messing.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan