Keuring cv-installatie / wat wordt er gekeurd?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,

Ik weet dat een cv-installatie die zelf is aangelegd door een erkend installateur gekeurd moet worden. Ik vroeg mij af wat er specifiek gekeurd wordt. Ik neem aan dat veiligheid voorop staat, dus het gasgedeelte veel aandacht zal krijgen?

Verder, kan het kwaad alvast voor de keuring eventjes proef te draaien? Of zal ik het in bedrijf nemen maar helemaal aan de erkend installateur over laten?

Groeten,
Adriaan
 
Een keuring volstaat uit hoe de ketel gas en elektrisch technisch is aangesloten.

Proef draaien kan ,indien u het niet goed heeft aangesloten,kan het u de garantie van u toestel kosten.
 
De gasleiding zal afgeperst worden, weet u direct of de gehele gasinstallatie goed is. Tevens zal er gekeken worden of de verplichte beveiligingen in de installatie zijn opgenomen. Zoals, gaskraan, inlaatcombinatie, overstort ventiel en expansievat. Tevens dient de wandcontactdoos geaard te zijn, en de installlatie in de douche geaard te zijn, vanuit het centraalaardpunt.

U kunt de installatie natuurlijk vooraf vullen met water, zo is direct te controleren of er geen verbindingen lekken. Het inbedrijf stellen en eventueel afstellen van de ketel zou ik door de installateur laten doen.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan