Kattenplank

Hallo
Deze kattenplank is uit de muur gevallen ,
Me vader had al andere plug gedaan , maar liet daarna weer los ..
Hoe kan ik hem stevig krijgen?
Dat die niet meer loslaat

M.v g amanda

20210527_091639.jpg 20210527_091634.jpg 20210527_091627.jpg
 
Gaten zijn zo te zien wel erg groot geworden.
2 nieuwe gaten boren en dan bijpassende pluggen en schroeven gebruiken.
 
Je zou eerst eens kunnen proberen of hij goed vast blijft zitten met alligator pluggen in de bestaande gaten.
images.jpg

Deze pluggen zetten veel meer uit dan de pluggen die er in zaten, waardoor ze beter pakken in te ruime gaten.
 
Ik denk dat de kracht op de plug verkeerd is, nu heb je een hefboom werking door de plank
en de plug is meer bedoeld voor vertikale kracht en niet op een trekkracht van de muur af.
Hier zou ik keilbouten gebruiken of beter nog een chemisch anker met draadeinden of draadstangen.
(maar die krijg je er later niet meer uit zonder de muur te beschadigen)
 
Zoals Ronny zegt, heb je momenteel last van een hefboomwerking. Als het plankje 30 cm diep is en de schroef+plug zit 5 cm van het draaipunt, dan heb je al een krachtversterking van factor 6. Concreet houdt dit in dat voor elke kilogram die je op het einde op het plankje zet, er 6 kilogram aan de plug trekt (zoals in onderstaande illustratie afgebeeld met de rode pijlen). Indien je de schroeven onderin hebt bevestigd op 1 cm van het draaipunt, zit je zelfs met een factor 30.

Voor een kat die daar op springt zul je op deze manier een hele sterke muurverankering nodig hebben (bestand voor een paar honderd kilo axiale belasting); een simpel plugje redt dat niet. De beste oplossing is een soort plankendrager met diagonale ondersteuning eronder, zodat je af bent van de hefboomwerking.

Kattenplank.png
 
Verplichte afslank cursus voor de kat(ten) kan ook iets helpen.
Andere optie is heel hoog neerhangen, dan blijft de plank wel hangen :-)
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan