Kachelbuizen installeren

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ga een houtkachel plaatsen en heb alle buizen liggen. Binnen enkelwandig en buiten dubbelwandig. Moet ik die buizen gewoon in elkaar schuiven of moet er speciale dichtingspasta tussen de aansluitingen worden gedaan?
 
Laat de leverancier die vraag beantwoorden, hij heeft ze verkocht en weet dus het beste hoe de pijpen in elkaar gezet moeten worden, van achter een beeldscherm is dit moeilijk te zien.
 
Hoi Geertje,

De buizen kunnen maar op één manier in elkaar.
Vanaf de kachel kan de pijp er maar op één manier in de kachel.
Op het dak eindigt de pijp op het dak en daar zit een kap op die kan maar op één manier op de pijp.

Het is een klik sluiting die goed in elkaar gedrukt moet worden en er moet geen pasta of iets tussen.

Succes ermee.
 
Beste cvolieboy,

Alvast bedankt, bij de dubbelwandige buitenbuizen leek me dit logisch. Maar wat bij de enkelwandige binnenbuizen? Als ik die in elkaar steek, zit er toch wat 'speling' tussen de buizen. en ik vrees dat er eventueel rook in de woonruimte zou kunnen komen.
 
Er is speciaal hitte bestendig aluminiumtape verkijgbaar en het kan i.d.d geen kwaad om dit te gebruiken rookgassen van een houtkachel wil je niet in je huiskamer.m.vr..gr.
 
Het lijkt me geen mooi gezicht die alutape in het zicht.
De binnenbuizen goed in elkaar drukken, bij een goede trek komen er geen rookgassen door de naden, ik heb het zelf al wel 25 jaar zo, nooit geen probleem gehad.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan