Ijzeren melkkrat opknappen

Barry0902

  • #1
Beste klussers,

Ik heb twee oude ijzeren melkkratten staan die ik graag een beetje opknap. Leek me wel leuk er een wijnrek ofzo van te maken.

Zoals op de foto te zien is zit er een soort witte aanslag op. Roest zou ik het niet noemen, maar wat is het wel? En belangrijker: hoe behandel ik het, zodat er weer een mooie kleur onder vandaan komt?

Alvast bedankt!
IMG_20210110_153800.jpg
 
  • Klusservice
    Klusidee
    Klusidee helpt je met het vinden van een klusoplossing! Kom je er zelf niet uit en heb je een vakman nodig schakel dan de klusservice van Klusidee in. Direct een vakman inschakelen
  • Boertje125

    Vaste Beantwoorder
    • #2
    er van uitgaande dat dat poeder zinkoxide is
    stralen en opnieuw laten verzinken
     
    • Like
    Waarderingen: BertPleizier

    Jackd

    Vaste Beantwoorder
    • #3
    Ik gok dat het niet de bedoeling is het kratje in nieuwstaat terug te brengen.
    Zinkoxide lost op in zuur, mogelijk is schoonmaakazijn al sterk genoeg. (uitproberen aan de onderkant waar je het niet ziet als het lelijk wordt.
     

    Barry0902

    • #4
    Dank voor de reacties!

    Hij hoeft er inderdaad niet helemaal als nieuw uit te zien, een verouderde look daarentegen hoeft ook weer niet. Wil ze vooral wat "opfrissen" voordat ik ze ergens in het zicht zet. Misschien dat een likje verf op den duur nog een optie is.

    Ik ga in ieder geval met schoonmaakzijn beginnen. Stralen en verzinken klinkt als iets dat ik ergens zou moeten laten doen?
     

    Boertje125

    Vaste Beantwoorder
    • #5
    als je het wilt schilderen dan gewoon schuren of met de staalborstel van de aanslag en de roest ontdoen
    dan in een goede primer zetten en vervolgens op kleur brengen
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Nog niet geregistreerd? Registreer nu