HSB uitbouw tussen twee bakstenen muren

Hallo allemaal,

Ik ben bezig met een grote verbouwing en ik ben van plan om zelf een HSB uitbouw te maken tussen de achtergevel en een gemetseld schuurtje (rechts op de foto). In eerste instantie dacht ik eraan om beide bakstenen muren te gebruiken om de houtskeletbouw tegen te bevestigen, maar ik twijfel over het uitzetten/werken van de houten balken.

uitbouw.jpg


Kan ik houten balken aan de uiteinden star verbinden aan beide muren? Of loop ik daarmee kans dat er vroeg of laat bakstenen uit hun voegen gedrukt worden doordat het hout uitzet?

Alvast bedankt voor het meedenken!
 
ik zou beginnen met de fundering en deze goed te isoleren ten opzichte van de vloer, dan een goede waterkering met hierop een strijkbalk tussen de muren met hierop staanders en een ligger waar de dakbalken weer op kunnen rusten.
 
Je hoeft daar niet aan te twijfelen. Hout zet uit en krimpt vooral in de breedte en de dikte en is ook afhankelijk van de houtsoort en de droogtegraad van het hout.
Bij normaal gedroogd hout is de uitzetting in de lengte verwaarloosbaar.
Vermits de verbinding tussen de muren met balken in de lengte zal gebeuren is er dus geen probleem.
 
Marcn.88, dank voor de tips. Ik ben inderdaad al bezig met het uittekenen van fundering en details.

Charel, top! Dit hoopte ik te horen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.930
Berichten
1.040.661
Leden
111.956
Nieuwste lid
slechte-kluskabouter
Back
Bovenaan Onderaan