Hout beschermen tegen warmte

Status
Niet open voor verdere reacties.
Op welke manier kan ik hout het best beschermen tegen warmte?

De situatie is als volgt;
Een wit geschilderd MDF terrarium met in de bovenhoek een keramische warmtestraler welke in een keramische/porselein fitting zit.
113778_straler_1.jpg


Nu worden deze stralers behoorlijk warm, waardoor er logischerwijs ook enige straling naar boven zal zijn, ondanks dat de meeste straling de bak in gericht wordt.

Nu zou ik graag het 'plafond' van de bak beschermen.

Maar de vraag is even hoe. Ik had zelf al zitten denken aan een simpel aluminium plaatje, maar helaas ligt mijn kennis niet bij warmtegeleiding en dergelijke. Dus ik weet niet of aluminium hiervoor geschikt is.

Iemand enig idee op welke wijze ik dit zou kunnen doen?

Alvast bedankt voor de reacties.

Gr. Jordi
 
Mijn eerste reactie is om een hout te kiezen dat tegen de warmte kan. MDF vind ik niet heel handig in deze toepassing.

Maar beter is het om de lamp wat lager te hangen, waardoor er niet zoveel warmtestraling direct op het hout is.

Aluminium geeft de warmte goed door. Als het een permanente warmtebron is, wordt het achter het alu even warm als ervoor.
 
IJkenhout schreef:
Maar beter is het om de lamp wat lager te hangen, waardoor er niet zoveel warmtestraling direct op het hout is.
Het nadeel daarvan is dat de lampen dan in het zicht komen. Niet echt een optie dus.
IJkenhout schreef:
Aluminium geeft de warmte goed door. Als het een permanente warmtebron is, wordt het achter het alu even warm als ervoor.
Het gaat inderdaad om een permanente warmtebron. 24 uur per dag, 365 dagen per jaar.
Is er een materiaal wat wel geschikt is?
 
Een aluminium plaatje is een goede methode om de warmte te verspreiden zodat het hout niet op één plaats te heet wordt. Aluminium is namelijk (na koper) één van de beste warmtegeleidende metalen.

Niet voor niets worden in de electronika (mijn oorspronkelijke vak) vrijwel alle koellichamen voor halfgeleiders (bijv. in versterkers) gemaakt van aluminium.

Je kunt dus boven de lamp een plaat alumium monteren. Die moet wel voldoende dik zijn, anders kan de warmte zich niet door de plaat verplaatsen. 3 mm oid is wel het minste. Hoe groter het oppervlak, des te meer wordt de warmte verspreid en des te lager zal de temperatuur zijn.

De plaat kun je gewoon met (verzonden) schroeven in het mdf draaien. Probeer wel de schroeven zo ver mogelijk van de lamp zelf te houden.
 
Kees schreef:
De plaat kun je gewoon met (verzonden) schroeven in het mdf draaien. Probeer wel de schroeven zo ver mogelijk van de lamp zelf te houden.
Wat afstand, spouwtje, maken tussen de MDF en het aluminium?
 
Dat is natuurlijk nog beter.
Kunststof of metalen afstandsbusjes met gat 4 mm, lengte 10 mm of zo.

Afstandsbusjes kun je kopen (google) of zelf maken.

En eh... de verzonden schroeven moeten natuurlijk verzonken zijn. :wink:
 
Bedankt mannen!

Had zelf al wel het idee dat aluminium geschikt zou zijn, maar wist het niet 100% zeker. Een beetje zoekwerk resulteerde in verschillende onbekende termen die op hun beurt weer resulteerden in een lange en niet helemaal duidelijke uitleg.

Afstandbusjes is inderdaad een goed idee. Echter zal ik de afstand dan wel ietwat in moeten korten (of de opening afsluiten) wegens de kans op nakweek van de bewoners. En die passen wel in een ruimte van 1cm, dus dat is verre van handig.


Goed dat je het zegt Kees! Had de brievenbus al een paar keer gecontroleerd. En ik maar teleurgesteld zijn omdat ik er geen schroeven in aantrof :lol:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan