Hoe ingezakte serre redden ???

Status
Niet open voor verdere reacties.
De 'serre' van het tuinhuis is 'ingezakt'. Komt waarschijnlijk door onderliggende wortels van een boom.
We hebben weinig geld, dus geen nieuwe serre.
Volgens mij is het te maken:
Als je ervoor staat is 1 kant (links) uit de inkepingen van de balk gezakt. Volgens mij doordat aan de rechter kant de serre wat omhoog gedrukt is door de wortels van de boom. Hierdoor is hij scheef gaan hangen en aan de rechterkant dus uit de balk gezakt. Te zien in de foto's.

Ik dacht zelf dat deel (dus rechts) langzaam omhoog te brengen, zoals je dat met een auto krik en je auto kan doen.
Dan 2 extra stutpalen aan te brengen in het midden en aan de buitenkant zodat het geheel goed blijft zitten. Stutpalen op tegel laten rusten ?

Ik kan goede tips heel hard gebruiken. Ik ga het zelf doen en krijg liever niet de serre op mn hoofd...

Dank voor jullie meedenken !
1962_fotoserre_1_1.jpg

1962_fotoserre_2_1.jpg

1962_fotoserre_3_1.jpg

1962_fotoserre_4_1.jpg
 
Iemand ??

Vraag is of een kant van de serre omhoog te brengen is zodat ie weer in de inkepingen valt en hoe dat te doen.....
Snap dat het een lastige vraag is. Zijn de foto's duidelijk genoeg ?

Gr
Aagje
 
In ieder geval zijn foto's die rechtop staan aantrekkelijker om over na te denken dan foto's op zijn kant.....
 
Eigenlijk zie je op de laatste foto's de rechterkant waar alles nog goed in de inkepng zit.
In onderstaande foto zie je de linkerkant waar de steunbalk uit de inkeping van de overkappingsbalk is gezakt....
1962_fotoserre_3_2.jpg
 
Grond is Hollandse klei, maar serre en huisje staan op betonplaat en betonrand (serre).
Kan ik het met extra palen stutten en bestaat er een soort van kriksysteem waarmee de serre langzaam omhoog gekrikt wordt (ong 7 cm) zodat ie weer in de inkeping valt.
 
Als ik het zelf moest opknappen zou ik de dragende delen stempelen en de wanden weg halen om vervolgens het probleem van de wortels op te lossen en dan weer opnieuw stellen en de wanden plaatsen.
 
Ik snap niet helemaal hoe wortels ervoor zorgen dat die kolom is verzakt... Maar de beste methode is inderdaad de oorzaak aanpakken, dus de wortels. Kan lastig zijn omdat de boom daarmee wordt ondermijnt.

Als alle bevestigen van de serre zichtbaar zijn, lijkt mij het beste het geheel te demonteren. Dan heb je geen onderstempeling nodig, die in de weg zit bij de werkzaamheden.

Maar wellicht is het veel makkelijker op te lossen dan we uit de plaatjes op kunnen maken. Kan je er niet iemand bij halen, die er kijk op heeft (een kennis ofzo)?
 
Dank voor jullie reacties,
ik denk idd dat het handiger is om even iemand te laten kijken, het is lastig beoordelen vanaf de foto's.

Groet
Aag
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan