Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Hallo, Ik wil deze week mijn buitenkozijnen aanpakken want hier en daar is de laklaag een beetje open gebarsten (zie foto). Het zit alleen op de onderbalken van de kozijnen. Nu weet ik niet of dat alleen die plekjes opschuren, grondverf er op en een beetje bijlakken een mooi resultaat geeft. Dus zonder al te veel kleur of structuur verschil. Of kan ik bijvoorbeeld beter de hele onderbalk moet doen. Ik wil liever niet het hele kozijn doen, want de verticale balken zijn nog onaangedaan.
Het gaat om twee stukken kozijn: op eentje van 240 cm zitten vijf kleine stukjes los. En op een stuk van 280 cm zijn het er 7.
Hebben jullie tips hoe ik deze plekjes het beste kan aanpakken?
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Ja, door eerst eens te kijken hoe de kitafdichting er bij staat.Dus van bovenaf beginnen. Dit is nl. typisch een geval van vocht wat de verflaag eraf duwt, en u heft dat alleen op de horizontale delen. (Op stijlen blijft geen vocht staan
Kijk eerst even goed tussen glas en kit of daar geen ruimte in zit, en de kit niet uitgedroogd of verbrokkeld is.
Zo te zien zitten er wel een paar laagjes op. Te dikke lagen verstenen waardoor opvolgende niet meer hechten. Door onderlingen spanningsverschilen tussen die lagen kunnen deze barsten.Het si dan raadzaam alle verflagen tot op het kale hout te verwijderen met bijvoorbeeld afbijt of een rotex schuurmachine.
Dank je voor je antwoord kees! Voor zover ik kan inschatten ziet de kit er nog goed uit. Ik heb de latten inmiddels flink geschuurd, in de grondverf gehad en na nog een keer schuren afgelakt. Uiteindelijk was het een klusje van niks. Dank je wel!