Grindstrook vervangen

Wij hebben rond driekwart van ons huis een grindstrook liggen. Ik snap dat dit is om regenwater af te voeren en vocht onder het huis daarmee te verminderen. Nu heb ik echt een hekel aan grind maar ik snap het nut hier van wel. Ik vraag mij nu af of ik de grindstrook kan vervangen met sedum matten? Voerd dat het regenwater nog steeds goed af of krijg ik dan juist meer vocht onder het huis omdat de sedum meer water vast houd.
 
Sedum houd heel weinig water vast. Is een plantje wat het lang kan volhouden zonder regen.
Even onderzoeken of je ergens het water kwijt kan. Een goede oplossing zou zijn infiltratie kratten.
 
Ik snap de redenering dat grind je huis droger houdt niet. Volgens mij wordt het natter, omdat water snel in grind wegzakt. Als het gewoon grond of tegels zijn, loopt het (grotendeels) via het afschot weg.

Heb je soms geen goten / rieten kap?

Vocht onder je huis kan geen kwaad. Als je daar nu last van hebt moet je dat aanpakken, niet het vocht. Geef in dat geval wat meer info of gebruik de zoekfunctie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.982
Berichten
1.041.053
Leden
111.985
Nieuwste lid
Bruut2026
Back
Bovenaan Onderaan