Gasverlies in ketel zonder warmtevraag.

Bij toeval ontdek ik dat mijn nieuwe digitale gasmeter verloopt zonder dat er een warmtevraag is. Omgerekend komt het neer op 85 m3 per jaar.
Situatie: Ketel, Nefit Trentline 2013. CV plus warm water. Verder koken op gas en een gasleiding naar de garage voor algemeen gebruik. (indien van toepassing.
Voor elke verbruikseenheid een gasafsluiter. Aanvankelijk dacht ik dat de meter niet helemaal lekvrij geplaatst was of inwendig instabiel met verloop van de teller.
Door een grondige analyse de volgende conclusie: Meter verloopt niets als géén gas gevraagd wordt. Alle leidingen grondig op lekkage gecontroleerd, alles dicht.
Door uitsluiten van verbruikstoestellen door afsluiters te sluiten tot de conclusie gekomen dat de ketel gas doorlaat. Omdat er géén gaslucht waarneembaar is trekt waarschijnlijk de lekkage via het rookkanaal weg...
Zijn er meer mensen onder u met deze ervaring en wat kan de oorzaak zijn?
 
Het lijkt er op dat het gasregelblok doorlaat, dit mag maximaal 40ml/uur zijn.
Wat neer komt op ongeveer 350 liter (=0.35m³) per jaar.

Uw geconstateerde weg lekkende volume is vele malen meer.
 
Standaard staan die ketels vaak op comfort voor tapwater. Dat betekent dat de ketel water warm houdt zodat je aan de kraan sneller warm water krijgt. Daar is natuurlijk wel gas voor nodig.

Hoe je die instelling wijzigt, vind je in de handleiding van je ketel.
 
kijk even in de installatie handleiding, hierin staat beschreven hoe je de instelling voor tapwater kunt aanpassen
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan