Duurt lang voor huis warm is

Status
Niet open voor verdere reacties.
Dag iedereen,

Graag wat advies van ervaren klussers. Wij hebben pas een nieuwe Vaillant HR ketel maar ik vind het toch wel erg lang duren voordat onze woonkamer warm is.

Onze woonkamer is b4 x l5 x h2,80 en voorzien van een driedubbele radiator over (bijna) de hele breedte van de woonkamer, een enorm ding dus. De ketel staat ingesteld op max temperatuur (=75 graden)

Vanmiddag bijvoorbeeld, stond de thermostaat op 17 toen ik binnenkwam, direct op 20 graden gezet. Het is momenteel, bijna 4 uur later op 19 graden.

De radiator wordt wel heet, maar niet zo heet als de radiator die in onze gang staat. Ook valt het me op dat de onderkant van de radiator niet of nauwelijks warm wordt.

Er zit geen lucht in het systeem, dit heb ik reeds gecontroleerd.

Wat kan er aan de hand zijn? Is het normaal dat het opwarmen zo lang duurt?

Bij voorbaat dank voor antwoord!

Vriendelijke groet,

Hans Hoek
 
Lijkt erop dat je systeem niet gebalanceerd is.
Je radiator in de woonkamer krijgt te weinig water en waarschijnlijk elders een radiator die teveel krijgt.
Je installatie moet waterzijdig worden ingeregeld dan zou het wel eens een stuk beter kunnen worden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan