Deurbel loshalen

Ik heb de deurbel zoals in de afbeelding maar heb geen idee hoe deze eraf gehaald kan worden.

Aan de rechterzijde is een stukje zwart plastic te zien maar daar zit verder geen beweging in.

Iemand ik enig idee?



belknop.jpg
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Misschien kun je even een foto van wat dichterbij plaatsen en zorgen dat er geen ruimte omheen zit?
Want in dit forum worden alle foto's teruggeschaald naar een max. braadte van 600 pixels en dat levert na vergroten in een fotobewerkingsprogramma dit plaatje op, waar niet echt veel uit op te maken is:

belknop.jpg


Edit: het zou inderdaad kunnen zijn dat dat uitstekende stukje een lipje is, dat je moet induwen of uittrekken.
Zoals @Sander 1972 intussen schreef.



belknop.jpg
 
Laatst bewerkt:
Dank voor de reacties.

Ik heb al geprobeerd dat zwarte lipje naar achteren te drukken zodat de buitenzijde mogelijk kan draaien maar er zit nog geen beweging in.

Morgen bij daglicht even verder proberen.
 
Die kun je handmatig wel op volle breedte zetten.
Dat bedoel ik niet, Dan blijft toch de totale breedte van de foto max. 600 pixels.
En houd je bij vergroting een detailfoto over zoals ik heb geplaatst. Dat is nota bene nog met verscherping en iets helderder gemaakt, maar de details zijn maar moeilijk te zien.
 
@Kees

Het materiaal van dat zwarte lipje is vrij zacht plastic. Als ik dit met een tangetje zou vastpakken knijp ik het plat/stuk ben ik bang.

Naar binnendrukken is mogelijk wel een optie (in mijn geval kan het zwarte lipje eventueel ook naar achteren gedrukt worden omdat daar precies een voeg in de muur zit en dus wat ruimte maar dat zou niet kunnen wanneer de bel ergens strak op gemonteerd is). Ik denk zelf dat dit lipje ervoor zorgt dat je de bel niet kunt draaien zolang het op z’n plaats zit.

Wordt vervolgd….
 
Laatst bewerkt:
Na lang zoeken heb ik in elk geval de betreffende belplaat gevonden. Tenminste: hij lijkt er sprekend op.
Hier (bij commercieel bedrijf, verder nergens gevonden) staat ie.

Er zitten een flink aantal plaatjes bij. zodat je kunt zien hoe die belplaat is opgebouwd. Helaas heb ik nergens een installatiehandleiding kunnen vinden (zit waarschijnlijk alleen in de betreffende verpakking). Maar misschien kom je er toch wat verder mee. Als dat hem inderdaad is, want dat weet je natuurlijk nooit vanaf zo'n foto...
 
Laatst bewerkt:
@Kees

Deze lijkt er inderdaad sprekend op.

Kan er alleen niet echt uit opmaken hoe het ‘systeem’ nu werkt.

Je ziet wel de uitsparingen voor de klemgedeeltes in die zwarte ring maar hoe het geheel los gaat is nog onduidelijk.

Mogelijk dat je juist thv dat zwartje lipje de ring wat naar voren kan wrikken (moet ik er even voor zorgen dat dat lipje juist niet naar achteren gedrukt wordt maar in plaats daarvan de ring naar voren). Ga ik morgen proberen.

Dank voor de afbeeldingen.
 
Laatst bewerkt:
Zet eens een kleine platte schroevendraaier op de zijkant, en probeer de kap naar voren te werken. Volgens mij wordt deze enkel geklemd.
 
Vandaag heb ik de deurbel van de muur afgekregen; de RVS kap zat zo strak op de onderplaat dat de onderplaat met pluggen en al uit de muur is gekomen.

Zelfs nu ik het geheel van de muur af heb krijg ik de onderplaat niet los van de RVS kap. De drukknop kan wel uit de RVS ring gedraaid worden maar ook dan komt er geen beweging in de rest van de ring tov de onderplaat.

Maar hij is eraf en dat was de bedoeling. Dank allen voor het meedenken!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan