Defect in Bauknecht vaatwasser; groep valt uit

Status
Niet open voor verdere reacties.
Van onze vaatwasser valt de groep uit. Het gaat om een Bauknecht GSX 4756/4 TW aangekocht in 2001. met nr 854675601510.

Na de start wordt er water afgepompt, nieuw water ingelaten, het klepje voor wasmiddel gaat open en begint dan water rond te sproeien. Vrij snel hierna hoor je een plof en valt de vaatwasser uit, de groep is er dan ook uitgesprongen.

We hebben het frontpaneel verwijderd maar hier geen lekkage gevonden. Ook in het bedieningpaneel geen gekke dingen gevonden. Resetten m.b.v. de startknop heeft niet geholpen evenals een ander programma kiezen.

Heeft iemand nog meer ideeën die we kunnen proberen?
Alvast bedankt voor je reactie!
 
Ik vermoed dat je verwarmingselement kortsluiting maakt. Probeer eens een voorspoelprogramma (programma 1). Blijft de machine nu wel goed werken, kun je er bijna zeker van zijn dat je element defect is.
 
Bedankt Witte Hond, het klopt, het spoelprogramma loopt helemaal af zonder problemen.
Is het mogelijk om zelf het verwarmingselement te vervangen of moeten we daar een monteur bij halen? En is een element voor een particulier te bestellen (weet u het bestelnummer)?
 
Element zit aan de motor vast, ziet er uit als een stalen pijp. Is vrij makkelijk te vervangen door de twee slangenklemmen los te nemen en het element uit te nemen.

Bestelnummer heb ik zo niet, maar als je met de gegevens naar een onderdelenzaak gaat kunnen deze hem wel bestellen en ook doormeten.
 
Bestelnummer heb ik wel kunnen vinden: 481225928684, prijs ca 85 euro.

Kijk voor onderdelenwinkels hier.
 
Ik ben inmiddels bij een leverancier geweest en heb het onderdeel besteld.
Het oude element leek inderdaad niet in orde. Bedankt voor de hulp.
Rand
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan