Dakterras plaatsen, hoe zijkanten te maken?

Hoo,

Momenteel ben ik bezig om een dakterras te plaatsen van keramische tegels van 600x600x20 op verstelbare tegeldragers.
Nu zit ik met het probleem dat het dak schuine kanten heeft (mastiekschroten). Ik wil graag de gehele dak als terras maken en niet stoppen bij de mastiekschroten, mooiste zou zijn als het net erbovenuit komt.

De verkoper van de tegels zei, joh je breekt de opstaande randje af van de tegeldrager en zet ze net voor het schuine stuk.
Dit kan natuurlijk wel, maar als je dan op de rand gaat staan dan heeft de tegel geen ondersteuning. Dit is met name belangrijk om mijn dak uit 2 delen bestaat en het achterste deel ongeveer een meter lager ligt.
Als ik dan halverwege een tegeldrager doe, en dan op de rand gaat staan dan komt de tegel uit de tegeldrager.
Nu heb ik een randje rubberen tegeldragers op de rand van het dak gelegd, maar dat betekend dat je met je gewicht op het boeideel
Komt en dat lijkt mij over de lange termijn niet zo best.

Weet iemand hoe je dit netjes op kunt lossen? Op internet kan ik geen voorbeeld vinden waar ze een dakterras plaatsen met tegels en mastieken.

Graag wat tips en tricks. Bvd!
 
Het dakterras bestaat uit 2 delen met een verschil in hoogte. Ik wil een trapje maken in het midden, dus er zal ook iets van een constructie moeten komen om een trapje te maken.



122930_dakterras_1_1.jpg
122930_dakterras_2_1.jpg
122930_dakterras_3_1.jpg
 
Bedankt voor de foto's.

Die tegel kan niet zover doorsteken. Ik heb eerlijk gezegd geen idee hoe dit wel kan.

Het trapje wordt ook een uitdaging!

Ik zie ook nog geen hekwerk...

De dakconstructie is al wel gecontroleerd of er een dakterras op kan?
 
De fabrikant van de tegeldragers (solidor) geeft aan dat een systeem van hun wellicht de oplossing kan bieden. Structosul dat zijn dezelfde soort tegeldragers, maar dan met aluminium profielen erop. Die kan je laten uitsteken en daar de tegels op leggen.

Echter heb ik al voor 50m2 dakterras nu de tegeldragers en worden dat wellicht weer meer kosten.

Dak is trouwens recentelijk vernieuwe. Balken, beschot,dampremmende folie, 10cm Pir plaat en bitumen.
Hekwerk komt nog!
 
Dat het dak vernieuwd is, is geen antwoord op de vraag of het sterk genoeg is :denk: Let ook op dat de PIR drukvast genoeg is om deze schotels erop te zetten.

Die aluminium dragers ziet er uit als een mooi systeem. De fabrikant kan wel vertellen hoeveel het uit kan steken.
 

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
4K
Reacties
5
Weergaven
764
Reacties
10
Weergaven
518
Reacties
3
Weergaven
806
Reacties
1
Weergaven
934

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via