Bosch Classixx 6 / WAE28260NL/06: Foutcode E06

Beste meedenkers en experts,

Begin deze avond stond onze wasmachine Bosch Classixx 6 / WAE28260NL/06 stil met foutcode E06 in het display.

Deze foutcode geeft aan dat er een probleem is met de waterafvoer/afpompen. Deze foutcode komt vaker voor en het stappenplan om het op te lossen is vrij simpel:
  1. Schakel de wasmachine volledig uit, dus stekker uit het stopcontact.
  2. Open de klep rechtsonder voor op het apparaat. U ziet daar een rubber slangetje en daarnaast het filter.
  3. Haal het slangetje los en plaats er een opvangbak onder. Maak het dopje los en laat het water nu weglopen in de bak.
  4. Draai het filter los en controleer deze op vervuiling.
  5. Controleer of de pomp wil draaien, door voorzichtig met uw vingers de schoepen rond te draaien.
  6. Plaats het filter nu weer terug. U kunt nu de machine testen. Draai een programma, maar zonder wasgoed en zonder wasmiddel.
Al deze stappen doorlopen, maar het filter was nog behoorlijk schoon (wordt regelmatig gereinigd) en het schoepenwieltje van het afvoerpompje draait makkelijk rond.

Bij het doorlopen van een nieuw wasprogramma of na keuze van enkel spoelen/centrigureren, blijft de machine heel lang doorgaan met de timer nog op 1 minuut van het programma om daarna soms alsnog op E06 te springen. Ik had het idee dat de printplaat achter het bedieningspaneel ook wat warm aan het worden was (licht warm, en mijn vrouw en ik roken wat)

Vragen:
  • Nu het filter schoon is en het pompje draait nog vrij rond, is het pompje zelf kapot of is een andere oorzaak nog mogelijk?
  • Hoe kan ik controleren of het pompje kapot is? Zit er bijvoorbeeld ergens een connector waar ik een testspanning op kan zetten of een andere testmogelijkheid?


Dank, met 3 jonge kinderen is de machine van groot belang!

gr. Bram
 
Mijn vermoeden was de afvoerpomp en dat bleek juist, Paar foto's voor het archief.

Ten eerste vond ik een perfect filmpje op YouTube over de oudere Bosch Classixx wasmachines:

  • voorpaneel / afdekplaat verwijderd
  • afvoerpomp in het zicht
  • met een paar testdraden (230V) erop gezet en pomp draaide niet of nauwelijks
  • pomp uitgebouwd en je kunt hem uit elkaar halen. Vol troep dus! Denk ca. 12 jaar verzamelde afvoerwater troep.
  • pomp schoongemaakt en uit nieuwsgierigheid nog eens getest. Zowaar hij deed het ook nog.
  • nieuwe pomp besteld, omdat de oude sowieso wat rauw liep
  • helaas werd 'vandaag besteld, morgen in huis' weer eens niet waar gemaakt, dus toch nog maar even alles terug gebouwd met de oude pomp. Hij heeft het inmiddels al weer een paar wasjes gedaan.
  • ergens einde volgende week komt de nieuwe pomp erin, tot die tijd redt die het hopelijk nog.
  • de afvoerslang van de trommel en de slang naar de afvoer waren nog mooi schoon van binnen.

Ook voor andere problemen met dit type wasmachine Bosch Classixx is het YT clipje een aanrader.

gr. bram



IMG_7231.JPG

IMG_7234.JPG

IMG_7240.JPG
 
Uiteindelijk de nieuwe pomp (zonder pompbehuizing) ontvangen.
Na overzetten van de pompbehuizing de nieuwe pomp in de machine kunnen zetten en we draaien weer op volle toeren.
De vrouw zegt dat de was zelfs nog wat frisser ruikt en dat de was nog wat droger eruit komt. Niet gecontroleerd en ook niet gemeten, maar slechter zal het niet geworden zijn.

Artikelnummer voor de pomp van deze wasmachine is dus Bosch 0145428 en lijkt gemaakt te worden door Copreci (OEM), type KEBS
IMG_7294.JPG


Oud en nieuw naast elkaar.
IMG_7312.JPG
 
Nog een kleine vervolg-reparatie met een andere oplossing:

Klacht: machine pompt niet af.
Het was al vrij snel duidelijk dat er uit een kussen of van een knuffel een lading vulling de machine in was gekomen (visuele constatering). Alles uit elkaar en al die vulling uit de trommel, filter en afvoer richting de pomp gehaald. Ook de eenwegklep (die pingpong bal in rubber slang) zal goed vol. Daarna alles in elkaar en weer testen...

Resultaat: afpompen geeft code E06, oftewel probleem met water afpompen.
Nogmaals alles uit elkaar:
  • pomp getest op 230V: oke
  • afvoer richting riool proberen door te prikken met ontstoppingsdraad: liep vast
  • afvoer richting riool proberen door te blazen met mond, kon niks doorblazen en leek alsof die nog goed vol zat.

Omdat ik moeilijk achter de machine kan en er ook nog een droger opstaat, maar een tuinslang gepakt en de broeskop in de rubber aansluiting van de afvoerslang gedrukt. Vol druk erop en zowaar een groot gorgelend geluid. Er zat dus toch ergens een verstopping in de afvoer (niet verwacht).
Vrij simpele manier van testen en doorblazen zo.

Dit spul zat dus overal...
IMG_0801.JPG


Afvoer kon in niet achter de machine komen, maar zo goed door weten te blazen:
IMG_0863.JPG
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan