Beton vloer boven garage/kelder

Status
Niet open voor verdere reacties.
Zojuist heb ik me ook maar even aangemeld op dit forum onder andere omdat ik hier al veel nuttige tips voorbij heb zien komen.

Mijn vraag heeft betrekking op vloerisolatie zoals het onderwerp al zegt.

Ik woon op de eerste verdieping van een huurwoning, bevalt prima, alleen er is één probleem en dat is dat de betonnen vloeren erg koud zijn, dit komt omdat de woning in zijn geheel is gelegen boven kelders en garages van medebewoners.
De vloer is eigenlijk te koud om er op sokken rond te kunnen lopen.

Van de onderkant isoleren is behalve vanuit de eigen garage en eigen kelder dus eigen geen optie omdat ik er simpelweg niet bij kan.
Wat overblijft is dus de bovenkant van de vloer isoleren, alleen is daar het probleem dat de laag niet te dik mag worden omdat ik anders in problemen kom met de deuren.

Nu heb ik mij laten vertellen dat bijvoorbeeld laminaat ondervloer met zilverfolie met daaroverheen een dunne plaat spaanplaat of MDF al aardig wat verbetering op moet leveren, is dit daadwerkelijk waar?

Wie heeft hiermee ervaring of kan mij goede tips geven? of wie heeft een soortgelijk probleem en wellicht een betere oplossing gevonden?

Gaarne zie ik tips tegemoet!

Sweet Winter Smile :D
 
Het merk kan ik geen duidelijkheid over verschaffen, maar dat zal ook niet relevant zijn, echter kan ik wel melden dat er tapijt in ligt met een jute rug van overigens wel goede kwaliteit, dikte circa 3mm totaal.

In één kamer heb ik er "ondervloer" onder gelegd, dat wil in dit geval zeggen een rol met daarop piepschuim verlijmt met karton.
Dit draagt iets bij aan de temperatuur, maar echt van aangenaam is nog geen sprake.

Wellicht heb ik eerst uitgebreid zoekwerk gedaan, zo ook via Google en verlaat me dus niet slechts uitsluitend op tips die ik hier mogelijk op kan doen. :)
 
Een en ander hangt natuurlijk af van wat voor vloerbedekking er uiteindelijk moet komen te liggen. Je zou het volgende kunnen overwegen:

tapijt
Als er tapijt moet komen te liggen zou je kunnen overwegen om rubber ondertapijt toe te passen en het tapijt te spannen op latten. Dit is normaal gesproken al veel comfortabeler, dan wanneer het tapijt koud op de vloer ligt. Doordat tapijt ook nog eens een isolerende werking heeft zou je zo een acceptabel resultaat moeten krijgen.

Laminaat
Bij laminaat zou je om betere warmteisolatie te krijgen een laag van de groene ondervloerplaten kunnen leggen. (De platen die ook onder tapijt worden toegepast.)

Vinyl
Vinyl voelt van zichzelf al vrij koud aan en is daarom ook geen aanrader voor deze situatie. Toch zijn hier ook speciale ondervloerplaten voor te krijgen. Deze bestaan uit een groene laag, net als bij de tapijtplaten, met daarop een hardere toplaag om indrukken in het vinyl te voorkomen.

Ik zou zelf gaan voor een tapijtje op rubber ondertapijt en dan een tapijt met een wat hogere pool zodat er meer lucht vastgehouden wordt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan