Beeldhouwbok

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben op zoek naar de bouwtekening voor een beeldhouwbok. Oftewel een hoge kruk (min 80 cm) met verstek staande poten. Bovenblad ongeveer 40x40.

Iemand tips of ideeën? Ik hoor het graag!
 
De plaatjes heb ik ook al gezien, maar omdat het allemaal schuin is zou ik een tekening met maten wel handig vinden. (ik ben wel handig, maar niet zo handig dat ik zelf een tekening kan maken.. ;-))

Wat betreft een slagersblok, is dat op poten? klinkt misschien wel interessant, maar die zijn 2ehands ook nog erg duur.
Een nieuwe beeldhouwbok kost ongeveer 100 euro, als ik een tekening heb kan ik die voor veel minder maken, vandaar...
 
Waarom moet die bok schuine poten hebben ?
Lukt het niet op een bok met rechte poten ?
 
Schuine poten zijn nodig omdat;

de stenen waar ik mee werk tot een kilo of 35 kunnen wegen en daar ga ik dan met een beitel en hamer vrolijk op los hakken.
Stenen zijn grillig van vorm en hebben niet altijd een mooi contactvlak met de bok, daar leg ik dan een zak met zand tussen. De kans op wegglijden blijft wel bestaan.

Door de grote krachten en de grillige vorm van de steen is een bok met rechte boten sneller instabiel (bijvoorbeeld ook met het omkeren van de steen), dan een bok met schuine poten.
Daarbij is de ondergrond waarop ik sta (soms mijn tuin) niet altijd even vlak en gelijkmatig. Ook daarom wil ik liever een bok met schuine poten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan